| TheBoyTheCool24 a întrebat:

La facultate, salut un coleg de fiecare data cand ma intalnesc cu grupa mea ( gen colegi pe care ii cunoastem amandoi si e si el acolo sa vorbeasca cu ei) dar cand se intalneste el cu mine si eu-s in grup acolo, nu ma saluta, care-i motivul? E ceva gresit cu mine? Nu imi amintesc sa-l fii suparat pe om sau ceva, nici nu suntem din aceeasi grupa.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poate are motive personale sa nu te salute, sau poate nu te place.

| Miruna333 a răspuns:

Eu nu l-as mai saluta, da dovada de imaturitate.

| AdioTPU a răspuns:

Poate că ai lui colegi de grupa nu prea te simpatizează și nu te salută că să nu fie asociat cu tine, să nu creadă ceilalți că sunteți prieteni sau poate că e timid și nu are curajul sa te salute în prezența altora.

| Fonk a răspuns:

Nu vrea sa atraga atenția celorlalți ca va cunoasteți, și cine știce de ce ii este cumva fata de grup cand e cu tine

| Konstantinos99 a răspuns:

1.Ii este rusine
2.Nu se simte confortabil cu pozitia ta (te vede prea cu mot, pre high, prea de tot in anturajul celorlalti) si ati da atentie, si gandeste:"EU SUNT TARE"
3.Le pasa de ce cred ceilalti din grup de el
Varianta 1 si 2 nu te desconsidera, dar ca e o atitudine din punctul meu de vedere ciudata a unor oameni
Varianta 3 de desconsidera, este cam nimic pentru el
Tu descopera daca din cele 3 variante il regasesti, poate este o alta exceptie de om si chiar trebuie sa o descoperii tu.Eu ti am zis din experinta.