| Kanpeki a întrebat:

La facultatea unde vreau sa merg este o taxa de inscriere si candidatii orfani de un parinte platesc mai putin. Ce inseamna sa fii orfan de un parinte, mai exact? Parintii mei sunt divortati. Oare ma incadrez si eu? Sau doar cei carora le-a murit un parinte?

3 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Nu, tu nu te încadrezi. Candidații de orfani sunt acei oameni care le-a murit un părinte.

| lorenamisaila a răspuns:

Orfan de un parinte inseamna cand unul dintre parinti a decedat