| superAndrei a întrebat:

La istorie, bacul se da doar din materie din a 12-a? Daca da, eu sunt in a 10 a si as vrea sa ma pregatesc, ce imi puteti recomanda sa fac?

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Da, doar din materia de a 12-a adica istoria românilor. Poti sa cauti sa citesti dava chiar vrei despre Romania in primele 2 războaie mondiale, comunism etc. Dar si dava înveți in a 12 a atunci canf îți preda profesorul e suficient.

| Iote a răspuns:

Se da din toti anii de liceu, nu doar din a 12-a.
Sa inveti toata materia, zi de zi, ca sa iti fie usor la recapitularea din ultima perioada inaintea examenelor.

| denndxxx a răspuns:

Se da doar din istoria Romaniei, deci doar materia de a 12a (si a 8a)