| SexyGirlSweet1998 a întrebat:

La mine la scoala,o colega mi-a spus ca un baiat ma place dar ii este rusine sa vorbeasca cu mine, asta pentru ca eu am 14 ani jumate si el abia face peste 7 luni 14. Si eu nu vreau sa-l fac sa sufere dar nu il plac pur si simplu. Ce-i de facut?

Răspuns Câştigător
| Dee_Dya_1997 a răspuns:

Daca voia sa-ti spuna ca te place prin altcineva inseamna ca probabil nu mai e mult pana cand o sa-si faca curaj sa vina chiar el sa o faca. Oricum trebuie sa-i spui clar si fara sa lasi urme de dubii ca nu il place, dar sa n-o faci prea dur, inceraca sa-i explicici cat poti tu de bland pentru ca exprimara sentimentelor de iubire este un subiect foarte sensibil happy, fundita?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca baiatul ala nu iti zice personal ca te place te comporti normal ca si cum nu ai fi aflat ca te place.
Daca iti spune ca te place ii zici ca iti pare rau dar sentimentul nu e reciproc. Are abia 13 ani, nu o sa sufere toata viata dupa tine.

| Maria111112222 a răspuns:

Dupa parerea mea ar trebui savorbesti cu el pentru ca sa-i explici ca tu nu-l placi, atunci iti va fi mult mai usor si lui la fel. Sper ca te-am ajutat.