| Mynni3 a întrebat:

La profil de Protectia Mediului ce se face mai exact? Ce ore? Ce practica se face? Multumesc :* FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Satango a răspuns:

Buna! :X
Este real, se studiaza stiinte exacte, "tari" :chimie, fizica, matematica...in liceu la profilul protectia mediului se face si romana pentru ca toti fac dar daca mergi la Facultatea de Stiinta Mediului (asta e la ubb, cluj) care e corespondent universitar pentru profilul de liceu "protectia mediului" ai sa vezi ca se studiaza stiinte exacte, inclusiv info.