| anonim_4396 a întrebat:

La scoala ai voie sa porti barba, mustata sau trebuie sa te berberesti?

Răspuns Câştigător
| Liviu a răspuns:

Daca ai vreun dirigente/diriga mai comunista, sigur se ia de tine.Cum sunt eu la seral.Nu au curaj, in sensul ca suntem oameni maturi, nu copi.Insa orice padure are uscaciuni, mai gasesti cate un neica-nimeni care isi da cu parerea, ca lui nu ii place ca ai barba si etc.

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E mai bine fara ea.

| RareşTPUro a răspuns:

Nu zice nimeni nimic, poti purta barba dar nu exagerat de mare.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Regulamentele de ordine interioara din scoli nu prea iti dau voie sa ai un astfel de aspect, insa avand in vedere ca putini elevi au barba... na poate se mai trece cu vedere, depinde de profesori

| OnuOnulică a răspuns:

Depinde de scoala. La unele scolii ai voie insa la altele nu.
Imi aduc aminte ca la mine la scoala aveam voie sa purtam barba si sa avem parul mare atata timp cat era cuta si ingrijit.

| neutrino a răspuns:

In cazul tau trebuie sa te berberesti.

Răspuns utilizator avertizat
| NoName0x0 a răspuns:

Din cate stiu eu nu ai voie. Nu este o regula scrisa, insa profesorii o sa se ia de tine pe motiv ca nu esti decent.

| StarKiss a răspuns:

Poți purta, dar mai scurtă.winking