| anonim_4396 a întrebat:

La scoala, copiii foarte bogati care sunt modesti cum se numesc acestia? ce porecla li se pune?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce ar avea o porecla?

| pirla a răspuns:

Nu li se pune tocmai o porecla.Li se pot spune,, copii educati'' pentru ca nu se cred mai importanti decat ceilalti fiindca sunt bogati.Lucrurile acestea le invata de la parintii lor. Daca parintii sunt increzuti fiindca au bani asa vor fi si copii (in cele mai multe cazuri), dar daca parintii sunt oameni modesti chiar daca sunt bogati asa vor fi si copiii.