| anonim_4396 a întrebat:

La sfarsitul lunii voi pleca la mare(costinesti) in tabara cu scoala. Vom sta acolo 7 zile si as vrea sa ma ajutati cu cateva lucruri.
-ce sa fac pe tren sa nu ma plictisesc
-cati bani sa imi iau cu mine?
-cate perechi de pantofi(sandale, flip-flops, tenesi, balerini), cate tricouri/maieuri, cate perechi de pantaloni)lungi, 3/4, scurti) si cate fuste sa imi iau cu mine?
-sa iau placa de intins parul cu mine?
-cum sa ma imbrac sa atrag atentia baietilor?
-sa iau machiaje cu mine? daca da, ce?
P. S:am 15 ani, sunt fata si sunt din timisoara, deci va fi un drum lunglaughing

7 răspunsuri:
| Tourniquet a răspuns:

- Pe tren poti juca carti cu prietenii tai; puteti sta la taclale; poti sa dormi; puteti sa va jucati adevar sau provocare; puteti sa spune-i glume; stati la taclale; va jucati remi sau chestii de'astea. - Pai ar trebui sa-ti iei in jur de 5 milioane[500 lei]. Ca sa fie cu cazare, cu masa, daca mergeti la un hotel de fite, ia'ti vreo 10 milioane straight face [1. 000 lei]
- Ai putea sa-ti iei o pereche de sandale, una de tenesi, una de balerini, una de slapi happy. Vreo 5 tricouri, doua maieouri, 2 perechi de pantaloni 3/4, si vreo 2 perechi de pantaloni scurti, si doua fuste.
-Daca crezi ca'ti sta parul prea ondulat, cret. straight face Da, ia-ti'o.
- O fusta shik, cu un maieu mai decoltat cu niste balerini / sandale la moda happy.
- Da. Poti sa-ti iei. Un gloss si un fard albastru si unu roz nu strica acolo putin oh go on.

Have fun! :]
-

| justdanceklihkuugiuhb a răspuns:

¬pai baneuiesc ca aveti mesele asigurate nu? daca da ar trebui sa i la tine in jur de 250 lei.cam asahappy
¬o pereche sandale, 2 perechi flip flops, o pereche tenesi si o pereche balerini
¬acum cred ca vei rade de mine dar eu pentru 7 zile am nevoie de vreo 25 tricouri.maieuri.tu gandeste ca vei purta vreo 1-2 tricouri pe zi.cam asa. dar poti sa-ti iei vreo 2 rochite si mai reduci nr tricourilor. 2-3 fuste.pantaloni lungi o pereche pentru drum pentru ca e foarte frig[crede-ma:-s]pantaloni scurti 3 perechi. 3/4 nu cred ca ai nevoie poate o pereche
¬placa si feon neaparatlaughingglumesc doar daca tu iti intinzi parul des ai nevoie de placa dar feonul sa nu-l uitihappy
¬pai iti iei un costum de baie[doar esti la mare]superb. o culoare puternica sau cu niste paiete sau cu imprimeie iesite din comun.si nu uita sa porti niste accesorii la costumul de baiehappy
¬nu vei prea avea nevoie de machiaje. poate un gloss, rimel, si niste fardurihappy. depinde ce folosesti
¬acum ce sa faci sa nu te plictisesti.laughingeu am fost in multe 'turnee'laughingcu 'colegii de trupa'laughingdar niciodata nu ne-am gandit ce sa facem pe drum.adica mergem noaptea sa nu fie prea cald si doar dormeamlaughingsausmugspuneam povesti de groaza, bancuri, povesteam despre multe lucruri am ajuns sa vorbim de diaconesculaughingnah.infine.o sa va vina inspiratia pe drum
¬sper ca te-am ajutat si nu te-ai plictist sa citestik atathappy:d
¬just have funhappy:X

| Nic0L a răspuns:

In tren-- sa joci carti. fazan pe pedepse. citesti reviste.askulti muzicaa mp3.
bani-- depinde cam cat ti-ar ajunge. vreo 6 7 milioanEthinking
haine-- cate ai. dar nu exagera ca nu o sa iti care nimeni bagajul o sa trebuie sa il cari singurika si sa nu fie cam greu. 3 pereki de papuci. [1 sandale 1 slapi 1 tenesi] tricouri si maieuri sa fie in total. 9, 10thinking plus ceva mai elegantlove struck. pantlaoni al fel. 5 6 fuste habar n-am eu nu portlaughing.
placa-DA daca iti intinzi parul mai tot timpu. nu se stie peste cine dai si sa fii frumoasa
makiaj- rimel. ruj creion negru. corector fond de ten. kesti d astea a si demakiant. crema de zi si crema de noapte ca o sa ti se usuce pielea.
ai grija sa iti iei si. creme dupa plaja cu accentuarea bronzului si. :*:*:. baffa. eu cam astea mi-as lua cu mine. >big grin

| virtuallove a răspuns:

Poi pe tren nu ai de ce sa iti faci griji daca sunteti o gasca ce va stiti distra. Cel putin noi cand mergem intr-o excursie/tabara pe tren/autocar cantam, dansam, facem poze, jucam carti, adevar sau provocare, ascultam bancuri, poti citi ceva, o revista, ia. ti castile daca vrei si asculta muzica, joaca. te pe tel. uita. te la peisaje, dormi;))( da e pacat sa dormi cand te poti distra:D). Bani nu stiu daca iti e inclusa masa. De cheltuiala 100-200 ron poate vezi si ceva haine dragute:D si poate vrei sa iei ceva suveniruri. Papuci:ai nevoie de flip-flops clar pentru plaja. Ai nevoie de sandale, bal erini, cand iesiti noaptea si de tenisi sau adidasi poate ploua:D Deci cam 4 perechi. Tricouri vreo 14, daca vrei si o rochita de plaja. Pantaloni lungi(poate ploua), 3/4, scurti si o fusta. Cred ca ajung:D. Daca nu iti incap in bagaj poti sa mai scoti din tricouri;)). Placa de intins parul nu este neaparat sa o iei. Daca ai loc in bagaj ia. o. Pentru a atrage atentia baietilor ia. ti o fusta, un tricou sexy, poate mulat, dar nu totul tine de haine, comportamentul e cheia. Machiaj... un rimel, fond de ten daca folosesti, tus pentru seara, fard turcoaz sau roz, dar la plaja nu se prea foloseste machiaj, mai mult seara. Nu uita de un custum de baie frumos( gasesti modele pe www.divahair.com), palaria cool care sa te protejeze de soare, o esarfa pentru costumul de baie pentru talie si crema de soare.
P. S: Distreaza. te, simte. te bine, bronzeaza. te dar ai grija sa nu te arzi si sa nu faci insolatie:))=))Ai grija de tine:-*. Sa imi spui daca te-ai distrat si daca ti-au folosit sfaturile mele.

| Clauuu a răspuns:

Buna:*. si eu plec tot in tabara la costinestid e 7 zile.
dar plec la sfarsitul lui august:d...asa ca si eu am aceleasi intrebari... oricum. buna intrebarewinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cat mai dezbracata.ca asa e al costinestilaughing)big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate ne intanlim ca eu stau in costinesti am casa pe plaja