| Ciocolataax1 a întrebat:

La turism si alimentatie ce materii se studiaza si ce este de viitor? Nu inteleg ce este turism si alimentatie.

Răspuns Câştigător
| Vooortex a răspuns:

Daca intri la turism si alimentatie o sa ajungi bucatar, ospatar sau lucrator in hoteluri. Se studiaza : servirea consumatorilor, bucatarie internationala, despre cum sa vorbesti cu clientii si multe altele din domeniu asta...

2 răspunsuri:
| francesca89 a răspuns:

Multa gastronomie,economie,educatie antreprenoriala,servirea clientilor, si bine'nteles practica la restaurant, la hotel sau eventual la cantina scolii(daca aveti)dar asta e la alegerea ta!

| francesca89 a răspuns:

Poti deveni bucatar/easa,ajutor bucatar,barman,ospatar/a,receptioner/a, camerista, guvernanta etc.