| Mihaimihai1234 a întrebat:

La varsta de 22 de ani te poti axa pe o cariera in box? E devreme...e tarziu...o parere?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

De ce ai nevoie de păreri, să te iei după ele?
Ce carieră vrei, la ce nivel?
Te duci, te antrenezi.

| Mihaimihai1234 explică (pentru sadrian46):

La un nivel profesionist mi-as dori!
Si ma intreb daca la varsta de 22 de ani ar fi prea tarziu pentru o viitoare cariera in acest sport?

| sadrian46 a răspuns (pentru Mihaimihai1234):

Dacă numai te gândești, iar și iar, nu faci nimic. Dacă te mai gândețti și azi și mâine, poimâine va fi prea târziu. Mergi azi la sală, dar azi!

5 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Este prea târziu! Pentru un sport de performanță, totul începe de copil.
La 22 de ani, nu mai faceți nimic. Decât autoapărare și eventual o tonifiere musculară.

| Donsavas a răspuns:

Nu este târziu. Depinde cât timp ai la dispoziție sa te ocupi de asta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la un club de sport si iti vor spune ei daca esti potrivit pentru asa ceva. Nu cred ca varsta e o problema ci capacitatea ta de a te lupta/antrena. Te pun aia la proba sa vezi ce poti si daca iti place ritmul impus de ei. Din afara pare usor dar cand te apuci de treaba si iti cara altii pumni nu stiu cat mai de e atragator acest sport happy