| anonim_4396 a întrebat:

La voi in clasa,sau in general fetele pe care le cunoasteti sunt obsedate de facebook, telefon? Pur si simplu nu mai suport genul asta de fete care se pare ca acapareaza tot. Toata ziua le vad ca pozeaza facand un bot(scuzati expresia) de cal, si niste ochi de maimuta si of course in 5 secunde pe Facebook,care nu i vad rostul acestui site de "socializare" sau de "like + emoticon". Doar te uiti la poze, faci vaii ce frumos,like + :***. Oare sunt singurul care nu suporta fetele care se pozeaza all day all night,facand un bot de cal,oaie, capra nici eu nu mai stiu si in 5 secunde pe facebook.

Răspuns Câştigător
| AnaBejenaru a răspuns:

Chiar ca viselaughing.
Vorba aia care aparuse intr-un timp:"Daca nu ai Facebook, nu ai viata sociala", se potriveste perfect cu acest subiect.Sunt sigura ca persoanele de care vorbesti tu,merg pe principiul asta.
Si referitor la ultima parte,mereu vei gasi fete cu capul pe umeri, nu au disparut toate, ele sunt diferite, si probabil nu le vei gasi barfind intr-o gasca de gagici, sau in baie cu telefonul in mana.

31 răspunsuri:
| AnaBejenaru a răspuns:

Toata lumea are facebook,prietene,si cunosc tipe din astea,problema este ca cunosc si tipi dependenti de poze,si este super aiurea. Oricum,fiecare cu ce poate,daca unele au de gand sa se prostitueze pentru cateva like-uri,n-au decat,daca pierd lucrurile esentiale din viata, si cel mai important, concentrarea la invatat, atunci fi sigur ca persoanele astea vor fi unele fara viitor, fara nimic in cap.Nu stiu de sa zic,se prosteste lumea pe zi ce trece,si asa se duce dracu' tara asta, important este ca noi, oamenii cu princpii, care inca cred intr-un viitor mai bun, sa nu ne lasam influentati de aceste persoane.

| CVane a răspuns (pentru AnaBejenaru):

Mie cel putin m'i se pare ceva absurd facebook'ul si aceste poze, aaah inteleg ca faci o poza decenta sa o vada si un prieten, cineva, asa da. Dar sa faci poze cu ''un bot de cal'' in timpul orelor, vreo 10 15 poze..., Obsesia pentru sex sa nu mai zic. De supravietuit, supravietuiesc eu nu e apocalispa.

| AnaBejenaru a răspuns (pentru CVane):

Normal ca este absurd,inteleg perfect ce vrei sa spui, dar persoanele astea nu se vor schimba niciodata. Oricunde te vei duce, vei da peste ele, nu ai cum sa scapi, se inmultesc pe zi ce trece.

| CVane a răspuns (pentru AnaBejenaru):

Si probabil sa ai dreptate, totusi imi pare rau de aceste fete/oameni care nu te pot accepta pe tine daca nu ai cont facebook.

| AnaBejenaru a răspuns (pentru CVane):

Ma intreb,ce dracu fac parintii acestor persoanelaughing.
Eh,astea sunt figuri,la ordinea zilei, treaba lor, sincer putin imi pasa, intr-o lume ca asta, putin egoism este mai mult decat necesarbig grin.

| CVane a răspuns (pentru AnaBejenaru):

Putin egoism, acum sa fim seriosi, putin e ceva inexistent.

Inca astept ziua in care un hacker, v'a sparge facebook, twiteer definitiv(Vise.)
Insa ce imi pare mie cel mai rau e faptul ca nu potii fi acceptat sau cel putin sa spun asa bagat in seama de cineva(vorbesc de scoala mea) daca nu ai cont pe facebook.Si ce e si mai rau e faptul ca nu vei gasi o fata ''simpla'', sau cel putin cu care poti comunica.

| CVane a răspuns (pentru AnaBejenaru):

''Daca nu ai facebook, nu ai viata sociala'' Sper ca ala care a spus chestia asta, sa nu poata accesa facebook'ul 5 ani. Si sper sa gasesc si o fata ''OK''. Se pare ca doar cu tine am putut avea o conversatie din cate persoane frecventeaza TPU, macar o persoana care isi pierde 15 minute din viata pentru a scrie ceva fara rost. happy

| AnaBejenaru a răspuns (pentru CVane):

Imi place subiectul astalaughing.
N-am o viata sociala, si stresez oamenii de aici. Oricum felicitari pentru felul in care gandesti, ma bucur sa vad ca mai sunt si oameni cu concepii din astea big grin.

| CVane a răspuns (pentru AnaBejenaru):

Ma bucur ca iti placelaughing.

Nici eu nu pot spune ca am o viata sociala, si chiar nu i inteleg pe cei care spun ca au o viata sociala cu Facebook sau alte retele de socializare. Poate sunt mai prost dar nu inteleg. Si stau pe TPU fiindca cred ca mai sunt si persoane cu care poti impartasii ceva, fie el virtual. Si desigur imi place sa ajut cum.

| AnaBejenaru a răspuns (pentru CVane):

Eu sunt peste tot unde este nevoie de minelaughing.
Nici eu nu-i inteleg,dar in fine,facebook-ul este conceput pentru socializare, dar s-a ajuns la stadiul in care pentru majoritatea a devenit o obsesie, si asta este partea nasoala, in rest toate bune si frumoase, astept sa apara ceva si mai revolutionar ca facebook-ullaughing.

| CVane a răspuns (pentru AnaBejenaru):

Chiar radeam intr'o dimineata,tata avand cont si era abonat la mai multe chestii de stiri. Pai date'ai din rotita de la mouse o jumatate de ora si altceva in afara de.

Ce sutien, cu cine s-a mai ''jucat'' Vasilica, Ce a mancat Ionica nu gaseai, deci nu gaseai.
Obsesie bine spus, fiindca nu inteleg de ce sa bagi 50 de fotografii pe zi, doar ca sa zica X Frumii:*.

| AnaBejenaru a răspuns (pentru CVane):

Exaaact,deci pe mine ma amuza maxim chestiile astea,pe de o parte ma intristeaza ca s-a ajuns aici,dar pe de alta parte, rad cu lacrimi cand vad chestii de genu'laughing. Colega mea de banca cerseste like-uri prin clasa, si-a facut mai multe conturi ca sa-si de-a like-uri la poze, si mentionez ca in majoritatea pozelor este foarte sumar imbracatalaughing.Cum ziceam, nu scapam de prostilaughing.

| CVane a răspuns (pentru AnaBejenaru):

laughing Cu ce te ajuta aceste like'uri cu nimic! Probabil se lauda prin clasa ca are X like'uri.laughing

| AnaBejenaru a răspuns (pentru CVane):

Exaaact,de asta are cate o intalnire in fiecare zilaughing.
Ce conteaza notele, scoala, viitorul, daca n-ai like-uri pe facebook, degeabalaughing.

| CVane a răspuns (pentru AnaBejenaru):

laughinglaughing,Viitorul conteaza, scoala si notele sunt doar pentru a ne stresa pe noi.

| AnaBejenaru a răspuns (pentru CVane):

Era un fel de-a spune, sunt lucruri mult mai importante in viata decat like-urile pe facebooklaughing.

| CVane a răspuns (pentru AnaBejenaru):

Indeed,cum ar fi Twitterlaughing

Acum chiar nu inteleg ce vad ei asa spectaculos la Facebook. Daca ne'ar intreba pe noi cei care jucam video games am avea un raspuns concret, si inteligent. Dar cei cu o obsesie pentru facebook? Pe mine mai ma enerveaza si faptul ca mai sunt unele persoane care cand pozea'za mai fac si un bot de capra, oaie, cal, camila.

| AnaBejenaru a răspuns (pentru CVane):

Reclama pentru ZOOlaughing.
Sa le fie de bine,n-am treaba cu ei,cat timp n-au treaba cu mine.
Si stai asa, pozele ca pozele, dar descrierile alea in limbi numai de ei cunoscute, cu "K","Q","J", sunt absolut delicioaselaughing

| CVane a răspuns (pentru AnaBejenaru):

Aia...e cireasa de pe tort.

Te uiti la o poza, de fapt un bot de camila cu ochelari si comentezi. Fhrumy:*

Huh?straight face

| AnaBejenaru a răspuns (pentru CVane):

Exaaact frate, deci este super aiurea.Sau persoanele care nu au poze la fata, si unii lasa comentarii "Superbaa".De ce, nu inteleglaughing

| CVane a răspuns (pentru AnaBejenaru):

Probabil pentru like'uri sau nu stiu.
Noi astia cei care nu folosim Facebook suntem o rasa extraterestra laughing.

| AnaBejenaru a răspuns (pentru CVane):

Tu nu il folosestilaughing.Eu sunt obligata,grupul clasei,temele postate pe facebook, normal, colegii nu folosesc telefonul decat pentru net, deci ii gasesc pe facebooklaughing. Este foarte incomod, dar rezistlaughing

| CVane a răspuns (pentru AnaBejenaru):

Nu am nimic cu cei care intra pe facebook pentru diferite activitati. Dar sa postezi non stop poze cu diferite pozitii ale botului..., sau sa comentezi, trimiti mesaje toata ziua, eh...

| AnaBejenaru a răspuns (pentru CVane):

Aici da,a ajuns o moda,chestia asta cu pozele,poza dimineata,poza la scoala,poza,cand ajunge acasa,poza inainte sa doarma, poza ca n-are somnlaughing.Nu stiu, prefer sa ma distrez pe seama lor, si sa le urez numai bine, poate da Dumnezeu si se maturizeaza.

| CVane a răspuns (pentru AnaBejenaru):

Daap,poze all day all night, si nu stiu poate sunt eu o persoana mai ciudata care nu suporta cand fetele isi fac poze facand buzele ca de camila, si care stau pe facebook mai rau ca noi baietii la PC.

| AnaBejenaru a răspuns (pentru CVane):

Este o comunitate foarte mare cu persoane din astea, si se sutin intre ei, crede-ma, nimeni nu vrea sa vada asa ceva, poze din alea care iti provoaca greata.

| AnaBejenaru a răspuns (pentru CVane):

Chiar ca viselaughing.
Vorba aia care aparuse intr-un timp:"Daca nu ai Facebook, nu ai viata sociala", se potriveste perfect cu acest subiect.Sunt sigura ca persoanele de care vorbesti tu,merg pe principiul asta.
Si referitor la ultima parte,mereu vei gasi fete cu capul pe umeri, nu au disparut toate, ele sunt diferite, si probabil nu le vei gasi barfind intr-o gasca de gagici, sau in baie cu telefonul in mana.

| Aly07 a răspuns:

Nu cred ca asta e cea mai mare problema a umanitatii in acest moment. Cred ca vei supravietui.

Bafta!

| MadRaven a răspuns:

Bună,
Welcome to the club!
Îmi vine să mă dau cu capul de pereţi când merg la baie şi văd una de aia cu bot de raţă cum îşi ridică tricoul şi îşi face poze.
Copii din ziua de azi laughing
Eu m-am săturat, pur şi simplu ţin mereu ceva în urechi, aşa le pot ignora laughing
Numai bine!happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Prostia-i mare.
Asta e un motiv pentru care nu am cont pe rahatul ala de Facebook.

| CorneliaC a răspuns:

Mai exista si fete klumea, da alea care pozeaza cu bot de cal is niste proaste care nu-s bune de nimic altceva

| roxanaonu a răspuns:

Hey...am si eu vb dar nu sunt obsedata de el si de telefon eu mai mult de o ora maxim 2 nu stau pe fb ma plictosesc la un moment dat, frate stai o ora, doua, trei, patru, 10, 24 da frate te plictisesti am asa cateva prietena care stau nonstop pe facebook... Sincer mai lasati facebook-ul asta