| maria91r a întrebat:

Le-ati prezentat vreodata parintilor iubitele/iubitii?big grin

10 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Da, parintii mi-au fost si prieteni, intotdeauna le-am spus adevarul si cand a fost vorba de o relatie serioasa le-am prezentat prietenul.

| Emeraude a răspuns:

Da, chiar daca s-a intamplat sa iasa si cu scandal cand le-am prezentat pe cel cu care sunt si acum si care, spre dezamagirea lor, e cu 4 ani mai mic decat mine, chestie care lor li s-a parut de neconceput, au fost foarte reticenti, pana ce au realizat ca lucrurile nu stateau intocmai cum credeau ei si au lasat garda jos (oarecum, tensiuni mai exista si in ziua de astazi)... parintii nu inteleg intotdeauna ca alegem pentru noi, nu pentru ei, dar asta e, nu vor sa ne izbim cu [,] capu' de pragul de sus ca sa-l vedem pe cel de jos...

| viatadecacatt a răspuns:

Da, eu l-am prezentat la amandoi.Mama cum e ea amabila si buna incantata alea alea ii placee frumos etc... tata e politist si e mai grijuliu el trebuie sa ii ceara detalii etc dar pana la urma a acceptat si el situatia, desi mai gaseste el cate ceva de obiectat.

| hamsterx a răspuns:

Da.si se inteleg foarte bine unii cu altii.asa e cel mai bine, cred eu, pentru ca parintii trebuie sa afle cu ce baiat stai, sa-l cunoasca si astfel capata incredere in tine.happy

lolita
| lolita a răspuns:

Parintii mei au cunoscut doar primul si ultimul meu iubit/sot. in rest nu am considerat ca relatiile erau serioase.

| yanny`s a răspuns:

Da le-am prezentat un singur prieten de`al meu. pe parcursul relatiei nu erau prea multumiti, adica se intelegeau bine cu el, ziceau ca e de treaba, dar le era fricaoh go on...parintii astiarolling eyes cand m`am despartit de el vai cate`n luna si in stele. au inceput sa-l laude ca era un baiat nu stiu cum si nu stiu ce, ca era bun pentru mine...ehoh go on

| NedeaAndrei a răspuns:

Da chiar ieri...pentru prima data.am fost la ea acasaa si i-am cunoscut parintii si tremuram de emotiibig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu am chef sa o aud pe mama vorbind despre sex straight face.
Doar tata a stiut de relatile mele mai serioase mama. shh e secret laughing).

| alinuta113 a răspuns:

Da! e si normal ca mama a fost mai incintata decit tata (barbatii asa sunt )dar dpa aia a totul a fost ok ambii parinti il accepta si sunt suprinsi de el!

| Brunetzica a răspuns:

Da, le-am prezentat persoana la care tin si acum.insa,nu au fost de acord, si am decis sa nu le mai prezint nici un prieten.