| LanguageMaster a întrebat:

Liceul este cel mai bun loc unde îți poți găsi o prietenă?

10 răspunsuri:
| ywar a răspuns:

Da, absolut! Daca esti in clasa noua, ia-ti una de a douasprezecea, dupa care te miri de ce ti-ai luat boxu' de la unul de 25 de ani.

| LanguageMaster explică (pentru ywar):

Ce treabă are unul de 25 de ani cu mine?

| ywar a răspuns (pentru LanguageMaster):

Are... ca daca pisilicaa lu' peste isi ia gagic de 25 de ani, ca deh, ea e femela independenta, ala are simtu' proprietatii. Ai prisepit? Hai bafta! Serios, du-te in lata parte. Fa un curs de dans si acolo ai ocazia sa gasesti. De exemplu. Nu te du in club, ai vazut ce se intampla!

| LanguageMaster explică (pentru ywar):

Care-i problema cu cluburile?

| ywar a răspuns (pentru LanguageMaster):

Vezi Colectiv, acum 2 seri Bamboo si cu siguranta vor mai urma si altele. Cand intr-un club strangi peste 200 de persoane, poate si mai mult poti sa te astepti la un dezastru. Nu frecventez astfel de localuri, nu-mi plac si nu mai am varsta de colindat prin cluburi. Partea amuzanta e ca nu am facut-o vreodata.

| LanguageMaster explică (pentru ywar):

Cum adică "vârsta de colindat prin cluburi"?

| AdelaElena88 a răspuns:

Depinde de tine și de ceea ce îți dorești. Dacă ai 17 ani și te comporti ca un copil de 7 ani, cel mai probabil ca nu vei avea o prietena.de obicei în liceu e perioada când se înfiripa cele mai sincere și frumoase povesti de iubire. Însă totuși, trebuie sa fii precaut.Nu trebuie sa te încrezi chiar în oricine.Liceul e o perioada frumoasa care te maturizează și cei care își găsesc marea iubire în perioada asta sunt foarte norocoși. Din păcate nu toți reușim, pentru ca maturizarea înseamnă schimbare și de cele mai multe ori relațiile sunt fragile pentru ca va schimbați destul de mult și poate persoana cu care aveai sau nu o relației în clasa a 9 a sa zicem nu mai e chiar aceeași persoana.

| LanguageMaster explică (pentru AdelaElena88):

Dar la facultate cum este?

| AdelaElena88 a răspuns (pentru LanguageMaster):

Nu sunt la facultate; Dar cred ca și acolo depinde de persoana. Unii vor o relației mai serioasa atunci, însă nu toți. Sunt persoane care în facultate se căsătoresc, alții care nu fac pasul asta și care nici la 25 de ani nu sunt în stare de o relație serioasa.Depinde de tine, cert e ca găsești de toate laughing

| Dia63732 a răspuns:

De cele mai multe ori da. Lume nouă, prieteni, experiente si de ce nu si o iubita