| valy a întrebat:

Locuri frumoase in romania de vazut? dati-mi si mie niste exemple. vreau sa plec intr-o vacanta si inca ma mai gandesc unde? va rog niste exemple de locuri unde ati fost si ati ramas uimiti de peisaje si chestii din astea

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sighisoara, Sibiu, Vulcanii Noroiosi in Buzau.

| gigiro a răspuns:

Cred ca nu exista judet in Romania in care sa nu ai ceva de vazut! Daca-ti plac monumentele, viziteaza-le pe cele arhicunoscutetongueeles, Bran, Castelul Huniazilor, Palatul Culturi Iasi; Biserica Neagra, Bruchenthalul, etc. Daca am inteles bine, tu ai vrea peisaje deosebite. Intr-adevar, muntii ofera cele mai frumoase peisaje: Fagarasul, Bucegii, Rodnei, Cernei. Foarte frumoase sunt Cheile Bicazului, Turzii, Valea Oltului, Valea Buzaului. Mie imi place in mod deosebit aceasta vale, pentru ca nu e asa comerciala, natura e salbatica. Colegii au spus de Vulcanii Noroiosi. Daca te afli in Buzau, ai putea vedea si Sarata Monteoru
(singura mina de petrol) si muzeul chihlimbarului.

| Pho3nix a răspuns:

Sibiul. Acolo ai ce vizita.
In primul rand Transfagarasanul. Si mai sunt si altele.tongue

| Yarinn a răspuns:

Sunt multe de vazut in Romania: cetati si castele (Cetatea Neamtului, Castelul Bran, Huniazilor, Peles, etc.), manastiri (Putna, Sucevita, Hurezi, etc.) si, daca vrei peisaje frumoase, poti merge pe Transfagarasan, Cheile Bicazului, Cheile Tisitei (la Lepsa), Vulcanii Noroiosi, Valea Oltului. Ca orase, ti-as recomanda Sighisoara, Sibiu, Targu Jiu, Brasov, Constanta, Timisoara, Suceava, etc. Avem o tara frumoasa, plina de peisaje minunate! Am calatorit mult si am vazut-o aproape pe toata si chiar m-a impresionat, pacat ca nu stim sa valorificam ce avem...

| Anda_5509 a răspuns:

Poti sa te duci la manastiri cum ar fitongueutna, Sucevita.Pe litoral nu cred ca are rost acum, la munte, la Dervent, la Vulcanii Noroiosi, in Sibiu(ff frumos), Brasov. Avem destule de vazut si in Romania.happy

| mihaa a răspuns:

Timisoara, cel mai frumos orasbig grin

| lost.in.rain a răspuns:

Cheile Bicazului, manastirile din Moldova, vulcanii noroiosi, Cetatea Sighisoarei.

| oky a răspuns:

Transfagarasan.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca suceava nu este mai frumos in romania parcai in S. U. A