| GeorgeGabriel20001 a întrebat:

Luna asta voi face 18 ani și am înțeles ca trebuie sa fac o cerere pentru continuarea alocației. As vrea sa știu ce acte îmi trebuie și unde trebuie sa întreb de ele la școală, secretariat sau contabilitate?

2 răspunsuri:
| Andwta a răspuns:

Trebuia sa se ocupe diriginta de aceasta chestiune. Trebuie sa mergi la forta de munca. Eu atunci nu aveam buletinul inca facut asa ca am dat o copie dupa vechiul. Iar de acolo iti da o foaie pe care trebuie sa o completezi atunci cu datele tale si unde vrei sa iti vina alocatia, prin posta acasa sau prin card.

| Andwta a răspuns:

PS : si adeverinta ca esti elev