| MinionDodo a întrebat:

Luna viitoare vine prietena mea din Franta. Noi doua avem 12 ani. Dati-ne niste idei cum sa ne distram! (Locuiesc in Deva ).

Răspuns Câştigător
| MouSSEauChoColat a răspuns:

Salut! Cred ca ar fi frumos sa ii arati locurile sau monumentele istorice din oras, astfel incat sa o apropii mai mult de viata ta cotidiana. Apoi ai putea sa ii arati locurile din oras care iti plac cel mai mult(de exemplu restaurantul sau cofetaria preferata etc). Fiind vara cel mai bine ar fi sa petreceti cat mai mult timp pe afara, prin parcuri( nu va pierdeti vremea prin casa). De asemenea ati putea sa mergeti la film sau sa il vizionati acasa(preferabil comedie), sa faceti petrecere in pijamale(cere-le mai intai aprobarea parintilor) si tot felul de lucruri care iti plac tie. Si stai calma, nu veti ramane fara ceva de facut- nici nu iti dai seama cate veti avea de discutat despre tot felul de lucruri marunte sau intamplari legendare! Distractie placuta!

2 răspunsuri:
| mirelushata a răspuns:

Pai iesiti in parcul de distractii.plimbati-va.mergeti la un suc amintiti-va chestii amuzante din trecut. faceti poze amuzante iesite din comun

| MinionDodo explică (pentru mirelushata):

Noi nu avem parc de distractii straight face