| BiaSiAtat a întrebat:

M-am certat cu mama si numai pot dormi cu ea. Mi-e frica sa dorm singura dar nu stiu de ce. Dati-mi un sfat

8 răspunsuri:
| Bianca_3626 a răspuns:

Ti'a spus ea sa nu mai dormi cu ea? Daca nu ti'ai spus ea eu zic sa-ti calci pe mandrie si sa te duci langa mama tahappy Pentru ca nu cred ca ti'a cerut ea asta.

Daca e asa, iti recomand sa dormi cu o veioza sau cu televizorul aprins si dat pe muthappy

Succeshappy

| Mike959 a răspuns:

Impaca-te :-)

| SalamdePorcpentruTriviaAmuzante a răspuns:

Cere-i scuze si ai sa poti dormi cu ea.
Daca ti-e frica si gata.

| bogdan74688 a răspuns:

Iti este frica sa dormi singura deoarece pana acum cred ca ai dormit cu mama ta. Ca si sfat, voi repeta ce au spus si altii, si anume sa te impaci cu ea. Fiind fata, ea ar fi principala persoana la care trebuie sa apelezi, in caz de ceva ( cand esti mai mare ). E pur si simplu o teama nascuta din obisnuinta de a nu dormi singura.
La inceput poti dormi cu o lumina mai palida aprinsa ( veioza sau lumina de veghe ), ori cu televizorul/ combina/ casetofonul sau altceva aprins. In timp, nu vei mai avea nevoie de nimeni langa tine cand dormi. E doar o perioada. Mult noroc happy

| Damaris_8457 a răspuns:

Cel mai bine ar fi daca te`ai impaca cu ea.Pana la urma in ea poti avea cea maimare incredere si cu ea poti vorbi tot ce vrei.Si iti da sfaturi bune happy

| lordbogdan a răspuns:

Cum sa te certi cu mama ta?
Eu te-as sfatuii sa nu te mai certi cu mama ta.Si sa va impacati.
Daca tie frica sa dormi singura, doar bagate-n pat si nu deschide ochii, s asa ai sa adormi! big grin

| Diana_7761 a răspuns:

Inchide ochii si imagineaza`te undeva si cu cineva de care iti place. Daca iti place de un baiat.imagineaza`ti cum ar fi sa fii cu el.cum ar fi sa va sarutati si chestii din astea. Daca esti mai mica.imagineaza`ti` episoade din hanna montana sau alte seriale care iti plac...si gandeste`te ce jmecher ar fi sa te lase cineva sa le faci u pe astea >

| Serban_7403 a răspuns:

O sa te obisnuiesti in timp. stai calma ca nu se intampla nimicwinking