| anonim_4396 a întrebat:

M.am certat cu o prietena cu care aveam sanse sa fiu impreuna.Amandoi ne placeam, dar pur si simplu, la un momentdat m. a enervat si i.am zis ca mai bine nu ne cunosteam...eu nu vreau sa mai incep vreo discutie cu ea. poate din orgoliu sau poate sa nu mai ia drept catelul ei... daca ea ma intreaba ceva sau imi scrie un mesaj sau poate daca intra pe mine pe mess cred ca o sa. i raspund
Ce ma sfatuiti sa fac dar ar fi mai bine sa nu trebuieasca sa incep eu vreo discutiestraight face?

Răspuns Câştigător
| madalyna a răspuns:

Tu ai dat cu"bata in balta"cum s-ar spune deci si prin urmare tu trebuie sa intri in discutie cu ea.Ii poti trimite un mesaj de genu "imi pare rau pentru ce s-a intamplat sincer a fost un moment dificil si nu am reactionat corect la nervi si am spus ceva care nu trebuia spus niciodata pentru ca sincer nu imi pare deloc rau ca ne-am cunoscut ci din contra viata mea s-a schimbat intr-un mod placut atunci cand te-am cunoscut"sau poti intra in vorba cu ea pe mess si ii poti explica ca ai avut un moment in care erai nervos si la nervi oamenii vorbesc cateodata vrute si nevrute si ca dupa ce ai discutat cu ea in aceea zi te-a parut rau pentru ce i-ai spus.Sa speram ca o sa functioneze ce te-am spus eu si o sa reusesti sa te impaci cu prietena ta plus ca pana la urma amandoi trebuie sa va recunoasteti greselile nu numai tu si sa va cereti iertare unul altuia si sa incercati sa uitati incidentul si sa evitati sa nu va mai certati sa va intelegeti bine mereu, sa va iertati si sa incercati sa uitati incidentele mai putin placute din viata voastra si poate intr-o zi o sa reusiti sa fiti impreuna.Dar pana atunci eu iti urez mult noroc pentru a reusi sa te impaci cu ea.

10 răspunsuri:
| anyb96 a răspuns:

Prostutule(sorry)daca o placi scrie-i,nu o lasa sad chiar daca nu esti tu vinovatulwinkingeu cred ca ea acum sufera daca te placea si ea, sun'o, scrie'i pe mess ...Baftawinking

| barbiemicuta a răspuns:

Intr-o relatie mereu orgoliul trebuie dat la o parte! si w daca chiar o plaki cu adevarat dc nu inkepi w? o venire din partea ta va fi mult mai draguta si mai sugestiva. iar cand voi va veti certa din nou ea va fi obligata sa lase ea garda jos si sa vina cu coada intre picioare la tine! dar bine ca daca te certi dintr-un motiv banal chiar si la draci spuse acele cuvinte va trebui sa-ti ceri scuze. d unde stii w ca acea fata nu avea sentimente adevarate pentru tine? o fata este mult mai sentimentala si pune totul la suflet! chiar si cuvintele spuse la nervi! sper ca ti-am fost d folos!

crezi ca merit vot sau funda?winkingwinkingwinking***********BAFTA! big grin

| costydinu a răspuns:

Sunt inconjurat de madalinestraight face. madalina o chema pe prietena aia...asa te cheama si pe tine...si am mai scris uneia pe TPU pe care tot madalina o chema. oricum mersi de sdat cred ca am sa.i scriu, dar as fi vrut sa imi scrie ea ca sa vad daca tine cu adevarat la mine.straight face

| madalyna a răspuns:

Tin sa mentionez ca nu este vina mea ca ma numesc madalinalaughing
si nah acum tu ai gresit cand i-ai spus ca mai bine nu v-ati fi cunoscut cred ca ai fost un pic cam dur cu ea de data asta
si iti zic nu te astepta ca sa vina ea la tine sa isi ceara scuze dupa ce ai spus tu pentru ca nu se va intampla asta niciodata. Poate ai sa ai sansa altadata sa vezi daca tine cu adevarat la tine

| costydinu a răspuns:

Eu nu vreau sa fiu luat drept catelusul ei.Ea nu m.a mai bagat in seama de atunci si au trecut cam vreo 5 zile.cu toate ca mi se pare ca ea a cam gresit la faza asta, cred ca o sa vorbesc cu ea dar vreau sa constientizeze totusi ca nu sunt catelusul ei si ca merit si eu putin respect, nu cum a facut ea...straight face

| madalyna a răspuns:

Uite tu gandesti total diferit fata de ea.Tu vezi lucrurile din alt unghi si ea la fel.Tu crezi ca ea este vinovata si ea poate gandeste invers ca tu esti vinovata eu nu sunt aici ca sa gasesc un vinovat dintre voi 2 parerea mea este ca amandoi ati gresit si pana la urma sa va recunoasteti fiecare greseala.Scuze ca iti spun dar numai oamenii lasi da toata vina pe cealalta persoana si nu vreau sa fi si tu unul dintre acele persoane (lase)in plus nu inteleg faza cu"te crede catelusul ei"fi un pic mai explicit te rog spune-mi ce te face pe tine sa crezi asta?

| costydinu a răspuns:

Pai daca fac ce imi cere ea.de ex.ii fac tema la fizica.mi se pare ca sunt catelusul ei si ca sa ma exprim mai pe romaneste ca o pup in fund.
Si mie mi se pare ca daca ea nu mi.a scris inseamna ca nu mai vrea sa mai vorbeasca cu mine... sper sa ma insel acum, pentru ca eu chiar tin la ea

| madalyna a răspuns:

Da dar pana la urma nu esti obligat sa ii faci temele si nu cred ca ar proceda corect daca s-ar supara pe tine daca ai refuza-o.Pe de alta parte nu te lasa nici tu"calcat in picioare de ea"pentru ca nu ai nici o obligatie la ea sa ii faci temele de fapt este obligatia ei de eleva sa le faca.Pe de alta parte pe ea a deranjat-o foarte mult faptul ca i-ai spus ca "m-ai bine nu o cunosteai"ar veni ca un fel de regret din partea ta asta a fost partea in care tu ai gresit.Dar si ea are partea ei din vina nu trebuie decat sa "te foloseasca "ca sa ii faci temele sau mai stiu eu ce...bine inteleg s-o ajuti la teme 1 data sau de 2 ori asta in cazul in care are vreo problema si nu si le poate face singura dar doar atat nu-i da dreptul sa se comporte asa cu tine arata-i ca prietenia dintre voi doi nu se bazeaza numai pe anumite lucruri in favorul ei si sa se gandeasca un pic si la tine ca pana la urma esti prietenul ei nu sclavul ei.Parerea mea acum tu poti sa-mi dai dreptate sau nu este alegerea ta dar eu te-am spus ca nu este corect fata de tine sa te foloseasca si daca imi dai dreptate deschide intr-o zi subiectul asta si explica-i ca nu te simti bine asa cum te trateaza ea.

| costydinu a răspuns:

I.am facut tema de vreo 4 ori, si eu ii spuneam sa-mi zica problemele pe care le are.asta dupa ce imi spunea ca isi face tema la fizica dar nu prea stie cum sa le faca.la un momentdat chiar am intrebat.o daca ea vb cu mine ca sa.i fac tema, sau daca vb cu mine din interes in general.si mi.a raspuns ca nu vorbeste cu mine din interes ceea ce m.a bucurathappy
Eu acum nu stiu daca mai simte ceva pentru mine...ca as fi crezut ca daca ar mai fi simtit ceva pentru mine ar fi intrat pe mine si ar fi incercat sa afle de ce m.am suparat pe ea.
Acum nu prea stiu daca a avut sau nu motive intemeiate, dar cand ne vedem la scoala nu ne salutam nu ne zicem nimic.Inainte venea la noi la clasa sa mai vb cu mine, acum nu mai vine.Chiar as vrea sa mai vb o data cu ea,dar nu vreau sa incep eu discutia, pentru ca mi se pare ca si ea a gresit.
Dar cred ca daca nu intra pe mine pana duminica, cred ca o sa intru eu pe ea.
Si multumesc ca iti pierzi timpul sa ma ajuti pe minehappy

| madalyna a răspuns:

Ea te-a spus ca nu vorbeste cu tine din interes insa eu din mesajul tau am inteles invers.Tu de fapt vrei sa vezi daca cedeaza ea prima si spune "imi pare rau ca am gresit"dar se pare ca inca ea nu are de gand sa iti ceara ea scuze cel putin sa iti ceara ea scuze prima.Tu vrei sa isi ceara ea scuze prima pentru a-ti demostra ca tine la tine si ca esti totusi important pentru ea si de ce nu sa creada ca i-ai lipsit enorm.Dar pe de alta parte poate si ea se asteapta sa-i ceri scuze asa cum astepti si tu si pana la urma nu o sa cedeze niciunul.Imi pare bine ca tu ii lasi un timp pentru a intra in vorba cu tine si daca nu vrea vei interveni tu sa vorbesti cu ea pentru faptul asta ai o bila alba din partea mea.Si in final nu este nici o pierdere de timp ca incerc sa te ajut sa te impaci cu prietena ta chiar imi face mare placere pana la urma pentru asta suntem toti aici de aia se numeste site-ul"Toti Pentru Unu"poate intr-o zi o sa am nevoie si eu de sfatul unui baiat si poate ma vei ajuta si tu daca o sa poti.Pana atunci sper sa te impaci cu prietena ta si mai sper sa isi dea seama ca tu esti un baiat extraordinar si ca nu meriti sa fi sclavul ei sau oricarei alte fete.