| blue95 a întrebat:

M-am certat cu prietena mea cea mai buna din cauza prietenului eisad. Cand prietenul ei era plecat prietena mea statea numai cu mine, cand se plictisea venea la mine sau ma suna.Acum ca a venit prietenul ei a uitat de mine completsad, sta numai cu el.Eu o inteleg ca trebuie sa stea si cu prietenul ei, dar cred ca nu ar trebui sa uite si de minestraight face. Cand e cu iubitul ei si eu trec pe langa ei, parca nici nu ma cunoastestraight face. Si totusi e cea mai buna prietena a mea, nu ma simt bine fara easad, faceam totul impreuna.Am incercat sa vorbesc cu ea, dar a zis ca sa o las in pace cu iubitul eisad si ca e vina meastraight face. Nu stiu ce am facut. Vreau doar sa nu stricam o prietenie atat de frumoasasad. Ce sa fac? Ajutati-macrying

6 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

O lasi, isi revine ea.nu te panica, atunci cand iubitul ei va pleca din nou va veni iar la tine.si sper ca tu nu o sa o primesti cu bratele deschise, imbratisari, elea elea ci o sa fii mai rece si indiferenta. apoi sa discutati.

| marrr a răspuns:

Mda, cunosc situatia. Prietena mea cea mai buna ma ignora mereu si-mi inchide telefonul in nas cand e cu iubitul ei. Cateodata o inteleg, alteori devine foarte enervant si suparator. Mereu imi spun ca am sa-i fac si eu la fel, sa n-o mai bag in seama cand iubitul ei va avea treaba, dar pur si simplu nu potstraight face. Iubitul ei nu ma suporta[cel putin asta se intampla acum cateva saptamani] si ii baga ei in cap chestii cum ca prietenia noastra este doar un "fake".
Eu am vorbit cu prietena mea si ea stie ca iubitul sau are o anumita vina pentru care noi nu mai suntem asa de apropiate. I-am spus ce ma deranjeaza la ea, la ei. De curand a fost la mare si acum s-a intors si iar sta numai cu el, habar n-am ce sa fac. Ar trebui sa ne gasim si noi prietenilaughing[glumeam]
Tu poti sa faci ceea ce am facut si eu, si anume sa vorbesti cu prietena ta despre asta si sa-i spui ca nu-ti place sa te ignore doar pentru acel baiat, ca pana la urma o prietenie e mult mai unita decat o relatie de iubire care, POATE, este trecatoare.
Este posibil sa reactioneze, sa se schimbe si sa-si dea seama ca a gresit fata de tine. Daca nu[cazul meu], eu zic sa iti faci si tu alti prieteni cu care sa iesi, iar atunci cand ea va avea timp sa vina la tine. Mereu am vrut sa vad cum s-ar comporta daca nu ar mai fi cu el, daca eu sunt doar pentru timpul ei liber in care nu este cu iubitul ei. Inca ma intreb, dar pana sa aflu, mai astept si vad daca se schimba. Multa bafta si nu mai fi suparata, te roghappy

| Alle_1389 a răspuns:

Buna:XMai intai incearca sa vorbesti tu cu ea, incearca sa o trezesti la realitate. Daca nu, da, ai putea vorbi cu mama ei, sau ai putea sa taci, sa nu zica dupa ca te bagi in viata ei personala.Cu timpul, o sa-si dea seama ca a gresit, si va regreta ca nu te-a Bagat in seama.

| Cristina00 a răspuns:

Asta e prietena? I don't think so! Sincer am avut si eu prieten dar nu mi-am uitat prietenele, relatiile de prietenie sunt diferite de cele de iubire. Ea ar trebui sa isi imparta timpul in asa fel incat sa stea si cu tine si cu iubitul, eu asa faceam, ma rog eu ieseam si cu iubitul si cu prietenele si stateam cu toti...

| RainbowChaser a răspuns:

Ar trebui sa ii explici ca, daca era cu adevarat prietena ta nu s-ar fi purtat cum s-a purtat.Eu zic sa ii acorzi o a doua sansa, daca e si ea dispusa sa se schimbe. Spune-i ca baietii vin si pleaca, dar o prietenie adevarata nu moare niciodata. Daca nu intelege, inseamna ca nu te merita.Bafta cu asta si fii mai fericita pentru cel mai probabil nu te merita.NU are rost sa plangi dupa ea, atata timp cat ea te trateaza cu indiferenta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa parerea mea, ea te folosea. Cand nu e el langa ea, tu esti cea mai buna, si acum cand e, nu mai are nevoie de tine, nu trebuia sa pui atat suflet in aceasta prietenie. Daca era o prietena asa buna, te saluta, te suna sa te intrebe ce mai faci s. a. m. d. Imi pare rau pentru tine!