| dydydodox a întrebat:

M-am despartit de fostul meu prieten acum doua luni, dar nu pot scapa de el.
Ma tot suna, vine la mine in clasa, efectiv nu ma lasa in pace deloc, unde marg eu e si el.
Acum sunt cu un alt baiat, dar ma tem sa nu faca ceva fostul prieten ca sa ma despart de actualul prieten(pe care il iubesc ff mult)
Ce as putea face sa scap de fostul prieten? el asa o sa faca incat sa ma desparta de actualul.
Ce as putea face sa scap de el?
Dati-mi ceva sfaturi... dau fundita:*

5 răspunsuri:
| JoKeR4Car a răspuns:

Pei cheama-l odata pe "actualul" la scoala si poate nu o sa te mai enerveze.
Daca nu poti sa scapi nici asa incearca sa-l ajuti sa-si gaseasca o alta prietena.
Sau explica-i ca relatia nu mai poate continua...

Sper ca te-am ajutat.

| dydydodox explică:

Mda... dar asta e cam greuwinking

| dydydodox explică:

Mda... dar eu ma tem sa nu ma desparteasca de "actualul" prieten...as muri daca ar face asa cevacrying, pentru ca pentru actualul as face orice, tin la el fff mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema!
Sunt cu o fata acum iar fostul ei prieten nu-i da deloc pace, o cauta mereu! iar asta se intampla de foarte multe luni!
Din cauza lui am ajuns sa ne certam zilnic si relatia nu poate functiona corect atata timp cat celalalt intervine!

Este si vina ei, pentru ca revelionul l-a facut cu el fara sa-mi spuna, cica ii era mila de el ca nu avea cu cine sa-l faca! Normal ca el o cauta acum!

Momentan suntem certati!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sau spune-i ca nu-l mai iubesti, ca tu il iubesti pe celalalt si ca esti fericita cu el! sunt sigur ca nu o sa te mai caute apoi!