| OnStYl3 a întrebat:

M-am gandit bine si ma duc la filologie. Dar ma gandesc de acum la ce facultate o sa dau. Ma gandesc sa dau la jurnalism sau la turism. Spuneti-mi va rog la care dintre ele sa ma duc, adica unde se plateste mai bine? Nu in Romania, ca o sa plec din tara, ma mut in SUA, Germania sau Anglia, nu sunt sigur. Aveti vreo idee?

2 răspunsuri:
| Buuff a răspuns:

Pai daca te faci jurnalist o sa pleci din tara.dar foarte rar depinde de reportaj.si sa ajungi asa sus trebuie sa ai noroc si o iei la risc.turism.hmmm ceva mai bun.chiar te ajuata foarte mult in alte tari.acum faci cum vrei tu. sper ca te"am ajutat :*

| 9gag a răspuns:

Ambele sunt platite bine, mai greu e sa gasesti de munca, oriunde in lume. Succes