| Akhen a întrebat:

M-am indragostit de iubita celui mai bun prieten. Cum ar fi am fost intr-o relatie cu ea vre-
o 2 zile pe ascuns si acum a aflat prietenul meu si s-a suparat si dintr-o data parca si ea a inceput sa nu ma mai vrea? I-am distrus si m-au distrus un un prost!

4 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Trebuia sa te gandesti dinainte la consecinte. Acum asta e, ai gresit, ai pierdut un prieten, trebuie sa mergi inainte. Prost ar fi respectivul daca te-ar ierta, dar mai sunt si oameni din astia. Daca ii simti lipsa, chiar daca ar fi cam jenant, poti sa-ti ceri iertare (e jenant acest lucru in contextul dat, nu in general).

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Eu m-am imprietenit serios cu un amic, dupa ce fosta lui s-a dat la mine, vrajea cu mine, imi facea sperante de relatie de lunga durata, intre timp se impaca si cu el... Pana am aflat ca se impaca cu el, i-am zis ce-am facut cu ea, ne-am batut ula de ea si vreo 2-3 ani a stat in depresii, suferind dupa el.

| Madesz a răspuns:

Odata ce ai fost cu iubita lui, de ce dracu il mai numesti cel mai bun prieten? De ce te-ai bagat in relatia lor?

| Madntc a răspuns:

Nu-i bine ce faci...