| anonim_4396 a întrebat:

M-am mutat in Italia acum 6 luni si vreau sa ma intorc in Romania, dar problema e ca nu am unde sa stau impreuna cu parintii mei. Tatal meu era aici de 5 ani, iar eu si mama stateam in Romania cu (,) chirie. Cum sa fac rost de bani ca sa ne putem muta inapoi? (Fara raspunsuri ca "ramai acolo, e mai bine" pentru ca mie pur si simplu nu imi e bine. Sunt mereu trista si nu am pe nimeni in afara de parintii mei)

2 răspunsuri:
| gratargratar a răspuns:

Prin munca... cum altfel?
V-ati putea muta intr-un oras din Ardeal, unde e mare nevoie de forta de munca - exp: Cluj, Sibiu, Brasov, Timisoara. Acolo va gasiti sigur locuri de munca, si tu si mama ta, si puteti trai in chirie fara probleme.
In timp, o sa-ti poti achizitiona o locuina ANL.

| Gheorghe_Marius_1993 a răspuns:

Pff ai pus o intrebare la care nu poata sa iti raspunda absolut nimeni si cine iti raspunde te ia la misto...solutia ar fi sa munciti acolo toti sa strangeri bani si apoi sa vemiti sa va mutati cu chirie in ro...