| AjutorNeconditionat a întrebat:

M-am saturat de singurătate..sa fiu invizibila..de răutăți..de parca as fi cea mai rea persoana..cu ce am gresit?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Viaţa este luptă necurmată: unii sunt fericiţi mai devreme, alţii mai târziu, iar alţii niciodată.

19 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Nu ai greșit cu nimic.
Invidia și egoismul unora din jur e de vină.

| 11anonima11 a răspuns:

Eu una cred ca nu ai gresit cu ceva.Incerca sa-ti făci mai mulți prieteni la scoala sau pe rețelele de socializare(Instagram), asa nu o sa te mai simti singura?

| AjutorNeconditionat explică (pentru Andreeush):

Multumesc.

| melodrama a răspuns:

„ asa e-n viata "

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns:

De ce nu incerci sa te schimbi, ca sa fii vizibila?
De ce nu incerci sa zambesti oamenilor, ca sa primesti zambete inapoi? Si cine stie, poate cineva chiar iti face complimente sau avansuri.
Ce locuri frecventezi si cat de des iesi?

| AjutorNeconditionat explică (pentru Violleta2022):

Imi place sa ies pe oriunde. nu pot spune ca sunt o persoana timida. Sunt des exclusă din planuri, grupuri.

| DorelExpertu a răspuns:

Poate esti doar urata...

| Violleta2022 a răspuns (pentru AjutorNeconditionat):

Daca esti exclus din planurile prietenilor si din grupuri, inseamna ca ceva din comportamentul tau nu le place, sau nu-i tocmai potrivit.
Una este sa nu te placa 1 persoana si alta este un grup.
Incearca sa te autoanalizezi, pentru ca ceva nu-i in regula cu comportamentul sau vocabularul tau.

| AjutorNeconditionat explică (pentru Violleta2022):

Ma autoanalizez și nu prea observ nimic neinnregula. Spre exemplu când ies cu un grup sunt destul de des in centrul atenției iar apoi...sunt exclusă din viitoare planuri

| AjutorNeconditionat explică (pentru DorelExpertu):

Urata nu sunt deloc. Măcar de ar fi asta ar fi usor sa mi dau seama de problema.

| DorelExpertu a răspuns (pentru AjutorNeconditionat):

Atunci poate esti extrem de timida, sau retinuta, si in felul acesta ceilalti te evita crezand ca nu au sanse cu tine.

| AjutorNeconditionat explică (pentru DorelExpertu):

Nu sunt nici timida. Vb cam mult ce e drept

| Violleta2022 a răspuns (pentru AjutorNeconditionat):

Iata ca ti-am gasit eu un cusur, unde spui asa:
"când ies cu un grup sunt destul de des in centrul atenției iar apoi...sunt exclusă din viitoare planuri"
Fiind in centrul atentiei, inseamna ca vorbesti mult prea mult, posibil jignind pe altii, posibil fiind mascariciul grupului, posibil acaparand toata discutia, de aceea urmatoreale dati, nu te mai invita nimeni.
Cunosc specimenul si noi evitam pe aiai de care nu mai aevam loc sa spunem nimic, pentru ca monopolizau petrecrea sau intalnira si nu ne simteam deloc bine.
Deci, iata un punct negativ: vorbesti prea mult!

| AjutorNeconditionat explică (pentru Violleta2022):

Multumesc de sfat! Eu m-as bucura însă sa vorbesc la fel de mult și intr-un cerc nou unde de cele mai multe ori ma simt exclusă și ma pierd. Ai vreun sfat? Am incredere in mine dar nu pot sa inteleg care este problema. A da, și la ce ai mai spus tu mai sus poate fi adevărat ca vorbesc prea mult dar nu la modul in care ma bag singura in seama. Pur și simplu caută lumea sa stea cu mine.:/

| AjutorNeconditionat explică (pentru Violleta2022):

Și inca ceva. Mi se intampla chiar dacă ma inteleg bine cu unele persoane, sa refuz invitații deoarece apare o teama, anxietate...mie îmi e foarte greu sa încep sa fac ceva fiindcă îmi fac gânduri dinainte evident fără sa vreau. Apoi dacă ajung in locul respectiv îmi place dar rar se intampla fiindcă ma blochez și refuz invitația.

| Violleta2022 a răspuns (pentru AjutorNeconditionat):

Cred ca perceptia ta este eronata, daca recunosti ca vorbesti prea mult la intalnirea cu ei si totusi oamenii nu te mai invita, dupa aceea, dar tie ti se apare ca ei te cauta sa stea de vorba cu tine.
Te-ai gandit ca poate vin sa-ti spuna sa mai taci din gura?
Mie asa mi se pare, mai ales ca lipsa invitatiilor dupa o asemenea logorie vrebala, lipseste cu desavarsire.

| Violleta2022 a răspuns (pentru AjutorNeconditionat):

In cazul asta, pledezi in mofturoasa, dar cand esti invitata nu mai pot scapa de gura ta.
Ai grija, oamenilor nu le place sa sa aiba de aface cu indivizi capriciosi, cares e lasa greu convinsi, dar cand vin, nu mai au loc de ei.
Incearca sa fii mai modesta, sa nu mai vorbesti mult cand esti invitata si sa nu mai faci atatea nazuri.

| AjutorNeconditionat explică (pentru Violleta2022):

Of doamne cred ca m-am exprimat sau ai inteles tu cu totul gresit. nu e vorba in niciun caz de lipsa de modestie și nu vorbesc nici non-stop! Ideea e ca atunci când ies nu sunt pe dinafara ca sa ma consider timida. Asta voiam sa punctez!