| Giulyana_Giuly_1991 a întrebat:

M-am saturat de viata asta.Cica,ca sa ajung la filologie,acolo unde imi doresc,trebuie sa fac exercitii la mate, iar eu urasc matematica.Ajutor.Cum pot invata mate fara sa fac exercitii? Sunt extrem de stresata.Sa merg la un psiholog?

6 răspunsuri:
| brioșicaviolet23 a răspuns:

Fa exercitii constant la romana, pentru a lua o notă cat mai mare, iar la matematica mai citeste din cand in cand formulele și teoremele predate, fi atenta în clasa la ora, poate mai înțelegi ceva. Si eu eram aproape praf la matematica, iar la examen, dupa ce am mai citit si m-am concentrat la ore am luat aproape 8.
Și nu uita, te ajuta mult și nota de la romana, dar și mediile de pe cei 4 ani școlari.
Sper ca ti-am fost de ajutor. Succes!

| Giulyana_Giuly_1991 explică (pentru brioșicaviolet23):

HEI! AM INTRAT UNDE MI AM DORIT! Am luat 9, 4 la romana si 5, 35 la mate

| MaryaMiriam a răspuns:

Hei, concentrează.te mai mult pe română, să iei o notă mai mare la română. Și la mate concentrează.te puțin nu zic să nu. Dar dacă reușești să iei un 7 la română și un 4 la mate vei intra la filologie. Acum depinde și de media ta de peste ani. Îți urez baftăăăăă, și nu te stresa degeaba, domnul va fi cu tine.

| Giulyana_Giuly_1991 explică (pentru MaryaMiriam):

La romana sunt de 9-10, iar la mate de 5-6

| MaryaMiriam a răspuns (pentru Giulyana_Giuly_1991):

Dacă o să iei atâta și în examen, intri sigurat.

| Giulyana_Giuly_1991 explică (pentru MaryaMiriam):

La noi nu e chiar asa.As putea spune ca, chiar este concurenta.