| anonim_4396 a întrebat:

Ma adresez mai ales baietilor[dar se pot impla si fetele daca vor] - Ce cadou de Valentine's Day v-ar impresiona sa primiti? [ sa primiti de la iubita, prieten, matusa, vecin, etc - scrieti macar pentru cateva tipuri de persoane] - Nu fac misto de voi sau ceva, dar sunt cam de toate pentru mai multi, si nu mi-ar strica niste inspiratie de la voi, ca aveti de unde sa-mi dati.

Răspuns Câştigător
| MyNameIsCata a răspuns:

Pentru inceput, trebuie sa intelegi ca barbatul tau nu e o femeie. Romantismul siropos nu e pentru barbatul obisnuit, asa ca va trebuie sa gasesti alte cai pentru a ajunge la inima lui. Pentru noi, filmele romantice si declaratiile de iubire sunt mai degraba jenante, si daca e romantic o facem pentru ca vrem sa va facem pe plac, nu pentru ca ar fi impresionat de ceea ce noi le numim „siropuri".
Eu as opta pentru un ceas de mana iar daca vrei sa te joci cu imaginatia lui, poarta-l tu in seara de Valentine’s lasandu-l sa il observe si sa te intrebe de unde il ai si de ce porti tu un ceas barbatesc. La un moment dat, da-i-l idei cadouri barbati ziua indragostitilorrecunoscand ca este cadoul tau pentru el. Efect garantat! Ai grija sa gravezi ceasul cu initialele voastre(daca vrei).
Oricum distractie placuta si succes!

| Lawliet14 a răspuns (pentru MyNameIsCata):

De ce? Mie-mi plac filmele romantice si declaratiile de iubire desi sunt barbat! Ultimele, nu cele false. Bineinteles. Sau te-au mintit prea multe femei pe tine? Cu filmele romantice ce ai?

| MyNameIsCata a răspuns (pentru MyNameIsCata):

La un moment dat, da-i-l i recunoscand ca este cadoul tau pentru el*
Imi cer scuze am mai tot sters din cuvinte si am uitat sa ma verific. laughing

| Mayar a răspuns (pentru Lawliet14):

rolling on the floor

| Mayar a răspuns (pentru MyNameIsCata):

Noh lasa, ca nu-s profa de romana, acuma! Am priceput ideea. Relax. Ms

| MyNameIsCata a răspuns (pentru Lawliet14):

Am generalizat.Depinde de la persoana la persoana.Probabil esti o fire mai emotiva si tie iti plac chestiile astea.Mie nu mi se potrivesc.

| Lawliet14 a răspuns (pentru MyNameIsCata):

Daca-mi plac filmele romantice sunt emotiv? Sau daca-mi place ca iubita mea sa-mi confirme dragostea? Doar nu o pun eu s-o faca. Daca e un gest pe care considera ca trebuie sa-l faca, nu e fals si vine din inima. happy

| MyNameIsCata a răspuns (pentru Lawliet14):

Ma, mie nu-mi trebuie sa aud in fiecare zi ''Te iubesc, Te iubesc, Te iubesc!''Eu nu zic ca nu imi place sa aud uneori de la persoana iubita ca tine la mine, dar sa nu faca un abuz.Imi da impresia ca e disperata si in plus fetele cu care am avut experiente de genu sau dovedit a fi toate foarte geloase.

22 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Mie mi-ar placea un ceas clasic, mecanic.

| LoveSleep a răspuns:

Niciunul.
Nu-mi plac surprizele.

Da, e una care mi-ar plăcea.
De la ministerul învățământului.
Să ne mai dea o săptămână de vacanță.
Altfel, nu sunt interesat.

| Lawliet14 a răspuns:

Cadou? Pai in primul rand persoana iubita. Ala e cadoul. Momentan nimic material. Ia-i ceva ce ii este util! Chiar nu ai observat in ultimele luni de ce ar avea el nevoie?

Pot scriu de ceva material, dar de ce si de la rude? Daca e vorba despre Valentine's Day?

| Mayar a răspuns (pentru Lawliet14):

Deci cum? Ultimele 2 randuri nu le-am priceput...

| Lawliet14 a răspuns (pentru Mayar):

De ce as primi un cadou de Valentine's Day de la altcineva decat iubita?

| Mayar a răspuns (pentru Lawliet14):

Hmm... daca ai iubita, atunci da. Daca ai cunoscuti care nu au jumatati si totusi nu vrei sa stea in suferinta si stare dinaia naspa toata ziua, le dai si lor o mica 'atentie'

| MyNameIsCata a răspuns (pentru Mayar):

Da nu de Valentine's Day Doamne feri laughing)

| Mayar a răspuns (pentru MyNameIsCata):

rolling on the floor)))))))))))))))))

| Neo12 a răspuns:

Eu aş prefera haine, încălţăminte, ojă, rimel, parfumuri, inele, ceasuri, brăţări, dulciuri, flori (doar de la o persoană, iubitul) gadgeturi de la toată lumea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Confunzi baietii cu fetele se pare. daca de ziua ipocritilor el vrea altceva decat persoana ta, e clar cat de mult de iubeste.

| Mayar a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, mai, asta inteleg, dar sunt persoane care se simt naspa cu atata tam-tam de Ziua Indragostitilor si nu au niciun indragostit alaturi. Si nu am chef ca persoanele care imi sunt apropiate sa fie mai putin vesele din cauza acestui lucru. Asa ca ma gandeam la o mica atentie, chiar nostima daca e, dar sa le mai ia gandul. Ca pe lumea asta mai exista si prieteni si alte cele, in afara de iubiti big grin

| anonim_4396 explică (pentru Mayar):

Cati ani ai? daca iti e rusine, ma intereseaza daca esti majora sau nu. faza cu "mai exista si prieteni" ma amuza, si ma intriga varsta ta

| Mayar a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu am de ce sa iti spun varsta. Nu are nicio relevanta. Odata siustineai ca nu conteaza varsta - acum ovrbim de idei.
Nu sunt barbat, habar nu am ce cadouri le-ar face placere, fie ca sunt iubiti, prieteni sau altceva.

| anonim_4396 explică (pentru Mayar):

Si a nu raspunde e un raspuns. stii tu. la faza cu " ce cadouri sa iau si la altii care nu sunt doar iubiti" intra la intrebarea mea despre cadouri si ai sa vezi ca majoritatea nu prea ar vrea cadouri de la persoane care nu sunt iubiti/e, deci ar fi ciudat din partea ta sa faci cadouri in stanga si in dreapta aiurea. nu vorbele mele, ale altora. mie oricum mi se par aiurea cadourile

| JulesDC a răspuns:

Mi-ar placea sa primesc o carte buna, un trandafir si o scrisorica :3