| trocki1238238409238409 a întrebat:

Mă afectează prea mult ceea ce fac ceilalti. Spre exemplu daca mie îmi place politia si cineva spune ca sunt cei mai josnici oameni, sunt foarte afectat de ce?

Răspuns Câştigător
| varcopisicul a răspuns:

De ce nu știu să-ți spun dar știu sigur cum este pentru că așa sunt și eu qwq și mă doare și mă supără că mă doare.
am spus cuiva că îmi place armata, că arată cool și că aș vrea și eu iar cealaltă persoană mi-a spus "eww n-aș putea fi niciodată prieten cu cineva care rănește oameni" AAH qwq m-a făcut să mă simt super nașpa pentru că îmi place
daar cu pași mici, am tot încercat să ignor "părerile" celorlalți, eu cred într-un fel și cui nu-i place pa, n-am cum să fiu singurul om căruia îi place iar acum pot spune că în majoritatea situațiilor nu mai sunt puternic afectată sau cevaa : ) yay

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Fiindcă alegi să fii așa. Alege invers.

| catalin09023 a răspuns:

Tu alegi cu cine te inconjori. Cel mai bine e sa iti asculti propria inima si propriile pareri. Nu toti avem aceleasi gusturi, dar o vorba inteleapta spune: "Gusturile nu se discuta!".
Daca iti place politia, alatura-te lor happy

Fii prieten cu cei din politie, sunt sigur ca te vor indruma spre o cariera in uniforma si, bineinteles, te vor sustine in a o obtine.
Daca un amic de-al tau, nu-ti apreciaza gusturile - cel mai bine, te departezi putin de el.
In viata avem putini prieteni, restul sunt cunostinte.

Acum, fa ceea ce iti place. Sunt sigur ca Politia Romana are nevoie de oameni care apreciaza institutia si de oameni care isi apara institutia.

PS. Dupa ce imbraci uniforma sunt convins ca persoana care a spus aceste vorbe o sa fie putin invidioasa de reusita ta happy

Mult succes!