| anonim_4396 a întrebat:

Ma aflu intr-o perioada foarte grea din viata mea. Simt ca nimic nu mai are rost, ca orice ar fi, eu tot singura si nefericita o sa fiu. Am cunoscut un baiat minunat, ne iubim enorm de mult, insa parintii mei sunt impotriva lui din cauza parintilor sai. Am incercat toate posibilitatile: nu am mai vorbit(insa perioada aceea a fost groaznica, am facut o depresie), ne-am intalnit pe ascuns, insa exista riscul sa fim vazuti de cunoscuti si multe altele. Nu stiu ce sa mai fac.sufar enorm de mult. Uneori cred ca singura solutie ar fi moartea, insa nu am eu dreptul de a decide. Voi cum ati proceda?

Răspuns Câştigător
| pynnk a răspuns:

Nu moartea waiting incearca sa le explici ca el este altfel si u nu ai trebuie cu patrintii lui ci cu el spune-le ca va iubiti si ca opate si mamei tale i sa int cand era de varsta ta si o sa te inteleaga bafta:*

4 răspunsuri:
| gangster112_8833 a răspuns:

Buna! Te inteleg foarte bine, dar asculta-ma nu are rost sa iti pui capat zilelor pentru asta, doar gandeste-te la o alta solutie mai bine fugiti in alta tara dar fara faza cu sinucisul ok? sa auzim de bine!

| DeeaMarry a răspuns:

Nu vreau sa iau nicio decizie care mi-ar putea afecta viitorul.

| DeeaMarry a răspuns:

Gen 'fug cu el'. Consider ca o solutie atat de radicala mi-ar putea distruge viitorul.

| DeeaMarry a răspuns:

Am incercat, insa nu vrea sa ma asculte. E ceva gen 'esti mica, prostuta, eu stiu ce e mai bine pentru tine'