| dip1dip a întrebat:

Ma ajuta si pe mine cineva sa traduc ceva in germana?(fara google)?

Răspuns Câştigător
| Konata a răspuns:

Nu e prea bine..Limba germana cuprinde in scris mai multe caractere care difera de cele obisnuite... Dar hai ca incerc :
Mein name ist. unde leben in Brasov. Brasov ist eine stadt. Großstadtleben hat vorteile unde nachteile wie dorfleben.
Die stadt bietet jungen uns um beschäftigt, ihnen geben kann unterschiedlichen leistungen dies ist ein weiterer vorteil der wichtigste nachteil ist verschmutzung.Village life hat auch viele vorteile. Am tradus doar primul fragment happy

3 răspunsuri:
| Konata a răspuns:

Poti pune fragmentul aici? Ca sa te pot ajuta happy

| dip1dip explică (pentru Konata):

Viata la oras si viata la sat!

Ma numesc... si traiesc in Brasov.Brasov-ul este un oras.Viața la oraș are și dezavantaje și avantaje, la fel ca viața la sat. Orașul oferă tinerilor noi oportunități de a-și ocupa timpul, îți poate oferi diferite spectacole, acesta fiind un alt avantaj.Cel mai important dezavantaj al vieții de oraș este, după părerea mea, poluarea.
Viața la sat are si ea destule avantaje. Cel mai important este aerul curat și viața liniștită. La țară îți ocupi timpul cu gospodăria, cu hrănitul animalelor, la strânsul fânului etc.
Liniștea de la țară nu se compară nu zgomotul oraselor.
Dar și viața la țară are dezavantajele ei. La țară nu ai un loc de muncă stabil, nu ai banii necesari pentru a trăi o viață ca la oraș, nu ai atâtea modalități de petrecere a timpului liber.
Consider că fiecare ar trebui să se gândească unde îi este mai bine. Cei mai norocoși sunt cei care au locuință și la țară și la oraș; când se plictisesc de oraș merg la țară și invers.
As vrea sa te rog sa nu traduci cu traslatoarele online ca nu sunt bune de nimic.Multumesc anticipat!

| dip1dip explică (pentru Konata):

Incerci si ma departe, te rooooooooog!

| Konata a răspuns (pentru dip1dip):

Nu e prea bine..Limba germana cuprinde in scris mai multe caractere care difera de cele obisnuite... Dar hai ca incerc :
Mein name ist. unde leben in Brasov. Brasov ist eine stadt. Großstadtleben hat vorteile unde nachteile wie dorfleben.
Die stadt bietet jungen uns um beschäftigt, ihnen geben kann unterschiedlichen leistungen dies ist ein weiterer vorteil der wichtigste nachteil ist verschmutzung.Village life hat auch viele vorteile. Am tradus doar primul fragment happy