| Mirunaaa2 a întrebat:

Am bacul peste 2 ani si de acum ma gandesc ca mi-e frică, ma gandesc daca nu iau bacul ce fac, vreau sa am casa mea si sa am banii mei dar ii greu, ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Depinde doar de tine... oricum trebuie sa iei peste 9, ca daca il iei cu 8 e cam degeaba.

Te pregatesti si il iei, poti incerca sa iei chiar 10. Inveti zilnic 4-5 ore, in weekend 6-7 ore/zi.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca iti este atat de frica, inseamna ca acum ai sa pui mana serios pe carte, ca sa iei BAC-ul peste 2 ani si sa ai alte sanse in viata.
De fapt nu-i greu deloc, fiindca acum nu ai nici o raspndere sau cheltuiala in casa, doar sa inveti, iar pentru asta, ai tot timpul din lume.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu are rost să îți faci griji de acum. Se poate trăi și să faci bani și fără bac.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Începe să te pregătești de pe acum, învățând constant.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Peste 2 ani e posibil să dispară această teamă.
Dacă înveți sârguincios atunci nu ai de ce să îți faci griji. happy

| FantasyBoy a răspuns:

Examenul de Bacalaureat e important doar daca vrei sa urmezi cursurile unei facultati de stat, la buget. Mie nu mi-a cerut niciodata vreun angajator diploma de bac, evident, poate si datorita faptului ca e clar ca o am.