| GeorgianaDiaconu a întrebat:

Ma cauta mai mereu, chiar daca ma blocheaza tot timpul fara sa ii fac nimic ma deblocheaza dupa cateva zile...i-am gresit foarte mult iar acum dupa 3 ani inca ma mai cauta, desi se poarta uratel as putea spune si reactioneaza urat..Ma suna cu camera etc. Am vorbit mai serios cu el si mi-a spus ca sunt fraiera, copila si ca mint mult, de asta nu vorbeste cu mine ca el de iubit ma iubeste. Bineinteles ca exagereaza f tare, dar nu am ce sa ii reprosez din diferite motive cum ar fi faptul ca i-am gresit f mult! Voi ati lupta pentru el? Ma place? Eu consider ca daca nu tinea la mine nu ma mai cauta, ma baga o data la block si aia era nu mai statea sa ma scoata sa ma sune o data la nu stiu cat timp...Tin foarte mult la el si nu vad de ce as renunta. Roata s-a intors, el m-a iubit si mi-am batut joc iar acum ..deci nu vreau sa renunt pentru ca nici el nu a facut o atunci.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Raven a răspuns:

Probabil că mai sunt ceva sentimente, ceva tăciuni dar nu suficient ca să aprindă focul și nu-i vorba (doar) de iubire aici. El nu poate renunța la tine dar nici nu te poate ierta, nu mai poate avea încredere în tine; ești însă ca o rană care nu se închide și pe care simte nevoia s-o zgândăre din când în când. Iar tu te simți vinovată și ești un pic masochistă, consideri că meriți să fii pedepsită pentru ce i-ai făcut. De-aia nu vă rupeți definitiv unul de altul dar nu e sănătos, nu e iubire, nu MAI este iubire ci un fel de boală, obsesie, obișnuință care vă împiedică să treceți mai departe. Ar trebui să vă asumați eșecul acestei povești și să mergeți fiecare pe calea lui. Căutați-vă iubirea în altă parte, aici nu mai e nimic pentru voi.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De ce nu-l blochezi sa nu te mai caute deloc?
Nu crezi ca este nromal sa incetezi un asemenea control?
Chair nu vezi ca ia de proasta si-si bate joc de tine, cand si cum vrea el?
Chestia cu gresitul este relativa, atata vreme cat el te manipuleaza si face in asa fel incat sa te simti vinovata.
Sfatul meu, ca mama si femeie: da-i un sut in dos si cauat-ti unul serios si cu bun simt!

| Catrice a răspuns:

Bun, te cauta. Dar tu de ce ii răspunzi?! Ignora-l și o sa renunțe.