| Ady_Adryan_2000 a întrebat:

Ma ce va tot luati de emo si ii criticati?

10 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Pentru că cei care sunt diferiţi de restul lumii sunt văzuţi ca pe nişte ciudaţi.

| KillMePlease a răspuns:

Ce este diferit de turma este ciudat (in opinia anumitor oameni). De aici rezulta criticile pe care le primesc cei emo.

| Wøodenpints a răspuns:

Pentru că sunt niște copii proști care vor să iasă în evidență și o fac greșit. Care sunt stridenți intenționat pentru că nu-i duce capul să se facă remarcați în alt mod. Și genul ăsta de oameni merită să fie criticați, arătați cu degetul, scoși în fațăși făcuți de rușine. Nu pentru că-s emo. Ci pentru că-s idioți.

| Ady_Adryan_2000 explică (pentru Wøodenpints):

Ma tu atat stii... sa fie criticati dar daca acei emo sufera din ceva si doar cei ca ei ii inteleg. Voua va este frica de cineva care nu e ca voi, cand vedeti pe cineva diferit il dati laoparte.

| Wøodenpints a răspuns (pentru Ady_Adryan_2000):

Ce legătură are suferința cu felul în care arată? Și când suferi nu-ți arde să arăți ca un ciudat.

| Ady_Adryan_2000 explică (pentru Wøodenpints):

Oamenii nu trebuie judecati pentru cum se imbraca

| drogh a răspuns:

Nu am nimic personal cu ei dar nu le pot înţelege stilul. Ştiu că vor ceva diferit, dar totuşi?!

| Pool77 a răspuns:

Deci in primul rand cine a criticat acesti "emo"? In al doilea rand te rog ai grija la limbajul tau nu esti acasa. "Mata e posedata" nu stiu ce ai de ii aperi asa ii conduci esti si tu unul de ai lor ce ai ma? Infine, personal nu am nimic cu ei din partea mea sa continue asa cum vor ei doar ca cand se vor trezii la realitate va fi prea tarziu.
De unde a aparut iarasi moda emo? laughing) Emo era in voga prin anii 2009-2010 daca nu ma insel cand aveam 10-12 ani. Stiu ca toti voiam sa fim emo faceam teste de genul pe internet si ne dadeam mari ca am iesit nu stiu cat la suta emo ce vremuri rolling on the floor)) Infine, nu-i vad rostul la o viata ca aceea, totusi ce rost are sa te tai? Te ajuta la ceva? Mai s-ar duce la un psiholog, decat sa se taie si sa pozteze mesaje "cumca ma sinucid la ora 12 cu un fitilu". Cel mai mult m-ar interesa ce e in familia lor de parintii nu le atrag intentia ca ceva e gresit la mentalitatea lor. Mai nou sunt si medicamente pentru acest "emo" care nu e nimic mai mult decat o depresie. Bafta, si nu i-am criticat mi-am spus doar parerea.

| NarutoGokuIchigoHarryPotter567443 a răspuns:

Oamenii critica lucrurile diferite.

| Maria_Roxana_1997_k9Dl a răspuns:

Pentru ca sunt niste ciudati posedati.