| PumpkinDoll a întrebat:

Ma gandeam sa ma las de fumat, dar am auzit ca te ingrasi.E pe bune?

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ma frate atata timp cat nu incepi sa mananci de 2/3 ori mai mult decat inainte, faci miscare, ai un stil de viata macar moderat activ nu te ingrasi ca renunti la niste tigari, aia care se ingrasa cand se lasa de tigari se ingrasa ca se apuca sa manance mai mult, sa manance dulciuri, grasimi si asa mai departe. N-ai cum sa te ingrasi ca nu mai fumezi, pur si simplu dependenta aia poate trezi alte dependente de obicei alimentare care duc la ingrasare

| RAY a răspuns:

Niciodata nu te ingrasi daca te lasi de ceva anume, ar fi imposibil, ingrasarea = ceea ce consumam in plus simplu, consumul tau este de 2000 de cal = tu consumi 3000 de cal acei 1000 se convertesc in grasime, intr o saptamana ai pus un kg de grasime

| GabiDumitrescu a răspuns:

Te ingrasi fiindca foarte multi inlocuiesc dependenta asta cu rontaitul, alcoolul, sau alt viciu care tine de bagatul de calorii in plus peste necesar.winking

| Andreeush a răspuns:

E fals.
Țigările nu îți aduc nici un beneficiu.

| aXy99 a răspuns:

Te ingrasi numai daca esti in surplus caloric, deci daca vei consuma mai multe kcal, implicit si alimente. Daca vei manca la fel ca si pana acum, nu te vei ingrasa.

| Plato a răspuns:

Uneori da, uneori nu.
In orice caz, lasa-te. Pe termen lung e cu siguranta decizia mai buna.

| Rd79 a răspuns:

Da, nicotina taie din apetit.

| SEMIHA a răspuns:

Fals. Poți să te lași de fumat fără griji. Țigările nu îți aduc nici un beneficiu în viață, din contră.

| CaliforniaLA a răspuns:

Nu e adevarat, fumatul dăunează grav pe termen lung.