| anonima_7797 a întrebat:

Ma inteleg foarte bine cu un fost coleg din generala, insa el acum a plecat in strainatate si vine in Romania doar in vacante! Vara asta va veni si va sta in orasul meu, si mi-a propus sa ne intalnim(de mai multe ori mi-a spus ca ma place si este foarte dragut) si i-am spus ca poate o sa vreau sa ne intalnim! Imi place de el foarte mult! Insa de vreo o saptamana si ceva evit sa mai vorbesc cu el deoarece daca ne vom intalni cand va veni, sigur imi va placea/ ne va placea sa petrecem timpul impreuna, dar dupa ce va trece vara, el va pleca din nou din tara si va veni tot asa in vacanta(nu se va stabili in romania de abia peste 2 ani)si imi va fi foarte dor de el si nu stiu daca o sa pot sa-l uit, dupa o vara asa de frumoasa alaturi de el, asa ca incerc sa-l uit dar fara mari progrese, ma gandesc ca poate imi este mai usor sa-l uit fara a-l revedea in vara(sa incerc sa ma feresc de el)! Oare ce sa fac? Oare chiar ma place? In generala ne ciondaneam, nu realizam ca poate il placeam, desi el si in generala imi spunea ca ma place (ERAM SI FOARTE TIMIDA). Mai demult m-a intrebat daca am iubit i-am spus ca da, desi nu era adevarat, si nu a mai vb cu mine (asta era inainte sa realizez ca il plac) dar dupa cateva luni am inceput sa vorbim mult mai mult si sa fim prieteni buni desi in generala ne placea sa ne contrazicem! Daca imi cere, la vara, sa fim impreuna si sa ne vedem in vacante si sa vorbim pe mess ce fac? Inima imi spune sa accept iar ratiunea imi spune ca nu are rost, daca va veni in Romania de abia peste 2 ani. Ce fac? Ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

O sa vezi tu cum o sa reactionezi la momentul respectiv. Daca este sa te indragostesti... putem noi sa zicem orice, ca tot degeaba. Inima iti va spune cum sa faci, cu toate ca o relatie la distanta este greu de intretinut, dar nu imposibil! Si daca nu tine mult, este o experienta de viata care te va ajuta in viitor.

2 răspunsuri:
| Yly a răspuns:

Degeaba faci planuri, pentru că inima te va conduce să îl vezi, poate vei spune, haide doar odată. și apoi încă odată big grin, peste 2 ani o să te întrebi.cum ar fi fost vara aceea dacă...

| Alexandra2305 a răspuns:

Mai bine incerci decat sa regreti mai tarziu ca de ce nu ai facut`o.incearca pe o perioada de timp si daca incepeti sa aveti incredere in voi si sentimente mari inseamna ca ai luat decizia corecta si conteaza sa ai rabdare si multa incredere! depinde doar de tine si de ceea ce simti :d succes:*