| Cristy19 a întrebat:

Ma-m certat cu o fosta prietena ft tare, pina unde am ajuns sa primesc si complimente negative de la ea, dar cu toate asta ea este iubita prietenului iubitului meu, iar iubitul meu ii respecta mult pe ei, iar eu ii urasc la culme.Acum nu stiu ce sa fac deoarece prietenul meu vrea sa iesim cu ei, iar eu nu.Ma gindeam sa-l pun pe iubitul meu sa aleaga intre mine si acest cel mai bun prieten al lui, din simplul motiv caci eu ii urasc la culme, si nu as vrea sa fim intr-o gasca. Dar mi-e frica sa nu imi pierd iubitulCe sa fac? Help, pls.

Răspuns Câştigător
| wolfkidgirl a răspuns:

Vorbeste deschis cu el si fa-l sa inteleaga ca tu nu mai vrei sa ai de-aface cu acea fata.Nu fa prostia de a alege intre tine si prietenul lui pentru ca isi va alege prietenul in cele din urma. Daca va tine la tine va renunta la aceasta idee. Sper ca te-am ajutatbig grin

3 răspunsuri:
| alexutza003 a răspuns:

Niciodata nu faci acest lucru sa il pui sa aleaga intre tine si prietenul lui pentru ca numai pentru faptul ca iai cerut asa ceva se va supara foarte rau
te sfatuiesc sa vb cu el si sa ii explicti ce si cum si fata aia ca nu ii poti suferi si incercati sa faceti asa cateodata iesiti toti 4 de dragul iubitului tau si cateodata spune-i sa nu iesiti impreuna de dragul tau dar nu abuza

| WyvernSky a răspuns:

Buna
Gandeste-te ca un iubit nu-l ai destul de mult timp dar o prietena poti s-o ai toata viata.
Daca ea a ajuns la complimente negative, inseamna a tu esti o umbra in urma ei, si cred ca iti este si putin frica de ea pentru ca te-ai certat.Asa am patit si eu.
Comunicarea este cel mai bun mod de a rezolva problemele.
Bafta!

| FrozEenSoul a răspuns:

Aici este foarte greu deoarece tu daca vrei sa aleaga, poate sa ii aleaga pe ei... dar daca te iubeste mult te va alege pe tine insa eu nu as risca. Sa punem altfel problema :
El iti zice sa pleci in Italia cu el si sa alegi pe el sau familia
Cam asa vine...
Dumnezeu zice sa iertam, asa ca reimprieteneste-te cu prietena ta si explica-i si iubitului tau situatia ca te va intelege sigur.
Daca ti-am fost de ajutor funda plzz