| TinaDoll2022 a întrebat:

Ma poate ajuta si pe mine cineva, am o problema foarte mare.De cateva saptamani aud voci,vad umbre noaptea, mi se intampla lucruri ciudate cand sunt singura.Acum 5 zile eram singura acasa cu bunica mea,ea era aara si eu ascultam muzica la calculator,si deodata muzica a fost data la maxim, eu eram foarte departe de calculator.Saptamana trecuta dormeam si am simtit ca cineva mi-a suflat in ureche(eu dorm singura) asa ca m-am dus la baie, si cand m-am dus la baie am vazut o umbra langa dulapul de prosoape si nu era a mea si nici a dulapului era o alta umbra a unui barbat...m-am speriat si m-am dus sa dorm la loc.A doua zi cand vorbeam la telefon cu prietena mea cineva ne-a intrerupt convorbirea...era o voce de barbat si mi-a zis cu ce eram imbracat in acel moment.Iar astazi cand mi-am pregatit micul dejun,am incalzit la microunde
niste fursecuri care mi-a pregatit bunica mea cu o noapte inainte si cand le-am pus pe masa si m-am intors sa iau niste lapte din frigider, prajiturile din farfurie erau pe masa.
Sunt foaarte speriata va rog ajutati-ma dati-mi un sfat....am vorbit cu mama mea si s-a speriat de mine, si-a facut cruce si mi-a zis ca sunt nebuna.Cand am incercat sa vbsc cu bunica mea a dat cu aghiazma pe mine si a zis rugaciunea Tatal Nostru. Am fost la psiholog si mi-a zis ca aceste lucruri nu exista ca sunt in imaginatia mea.si mi-a prescris niste calmante si mi-a propus sa vizitez si psihiatrul pentru o posibila internare nu pentru mult timp.Nu stiu ce sa fac, noaptea aud voci si nu pot sa le fac sa inceteze... vorbesc o limba necunoascuta seamana cu malaeza.Va rogg, dau funda! Helpp!

9 răspunsuri:
| Sἶrenἶa a răspuns:

Wow mama!
Roaga-te. thinking
Cheama un preot sa sfinteasca casa.

| Tmcn a răspuns:

Poate eşti paranoică de la filmele de groază văzute noaptea. Dacă nu, vorbeşte cu un preot, cere-i sfatul.

| adisuper a răspuns:

ˇera o voce de barbat si mi-a zis cu ce eram imbracat ˇ - masculin
ˇSunt foaarte speriata ˇ -fem.
Ce ar trebui să înţelegem?
p.s. şti malaeză? laughing

| TinaDoll2022 explică (pentru adisuper):

Scuze...m-am grabit cand am scris...
si da am zis ca semana cu malaeza...

| PotcaPădurii a răspuns:

Auzi voci, vorbesti in limbi necunoscute, mama ta s-a speriat de tine.
Ma ori s-ar putea sa fii schizofrenica, ori s-ar putea sa fii un troll...

| NonEinstein a răspuns:

Si pe mine ma sperie foarte tare chestiile astea, dar tot timpu imi zic in gand ca nu sunt reale, si ca e doar imaginatia mea chiar daca nu e asa, mie asa imi place sa cred, ma linisteste.Calmante ai luat, poate psihiatrul ala o sa fie de ceva ajutor, incearca niste somnifere, ca daca adormi nu mai ai ce sa auzi.

| andreea16a a răspuns:

1. cheama un preot sa exorcizeze casa sau unu de ala care invoca spirite.

| sweetmada a răspuns:

Uhh..nu te mai uita la filme de groaza cu case bantuite!

| TakahashiHiroshi a răspuns:

Du-te la psihiatru.