| mardeamor a întrebat:

Ma simt aiurea.il plac enorm de mult la fel si el pe mine chiar simt ca as putea sa imi incep viata sexuala cu el si nu cred ca mai am de ce sa ma gandesc la asta... Dar am fost la el acasa si a inceput sa ma sarute. m'a pus pe pat usor si cand incepuse sa ma dezbrace usor am avut o retinere si i'am spus ca nu pot ca mi'e frica.am inceput sa tremur si sa plangcryingnu e vorba ca nu sunt pregatita dar in momentul acela ma gandesc numai la durere si la tot ce o sa fie imi este si rusinecryingce sa fac? va rog ajutati-masad

Răspuns Câştigător
| sy46 a răspuns:

De ce sa-ti fie rusine? Atata timp cat el e cel pe care il iubesti; faci dragoste, nu sex.Totul porneste din subconstientul tau; nu are de ce sa-ti fie frica atata timp cat stii in mainile cui te lasi.Ai incredere in tine si in el.Nu te mai gandi la durere, ci la faptul ca el este langa tine, ca aveti o relatie frumoasa daca s-a ajuns la a face dragoste.De ce sa-ti fie rusine? Vorbiti deschis inainte, si poate asta te va ajuta.

8 răspunsuri:
| dulc3'maria a răspuns:

Adelina si eu sunt virgina si la fel si eu aveam o frica inainte. dar acum ma gandesc ca cel mai bine e sa uit de toate la fel si tu, acel moment este special si vei stii ca iubitul tau va avea grija sa nu simti nimic, gandeste-te ca dupa ce vei face asta vei fii numai a luilove struckasta daca este un baiat bun si isi doreste o relatie adevaratalove struck

| monyk a răspuns:

Buna, impoartant e sa fi tu pregatita si sa ai incredere in tine si in el, nu trebuie sa te gandesti la lucruri rele, ci pur si simplu sa vina totul de la sine, nu iti face atatea griji, nu trebuie sa te sperii, desi e oarecum normal, fiind prima data e logic sa te simti putin aiurea si incomod. Daca te-ai comportat asa in acel moment inseamna ca e cazul sa mai astepti putin macar, nu precipita lucrurile ca ai timp, ia-o incetu cu incetu si ai sa vezi ca totul va fi bine, dar nu uita sa o faci atunci cand te simti tu ok si gandeste pozitiv!

daniela
| daniela a răspuns:

Daca tine la tine va intelege, va avea rabdare si sigur totul ls fi minunat

| unione a răspuns:

Adelina, majoritatea fetelor au trecut peste acest prim pas, mai usor sau mai greu. Intradevar, e bine ca esti realista, si ca nu visezi ca va fi ''cu lumanari si ochi dati peste cap ca in filme'''Dar sa stii ca difera de la fata la fata, exista si posibilitatea sa nu te doara deloc. Sincer, acum depinde si de baiat...frica,nu are de ce sa iti fie. Poti sa vb deschis inainte cu putin timp, sa-i spui despre temerile tale, sa ii spui de ce ai avut acea retinere, iar el trebuie sa inteleaga ca o va face cu o domnisoara, sa fie tandru, preludiul sa conteze mult mai mult decat ce va urma, sa te faca sa te simti in siguranta si f important sa o ia incet. Tu sa-l indrumi, sa-i spui daca te doare, dar nu insista pe ideea asta, gandeste pozitiv. lasa rusinea la o parte si lasa-te purtata de val. Pierdeti-va in pasiune!

| franck2222 a răspuns:

Tu trebuie sa decizi prima apoi vin sfaturile de la noi.
mai lasa-l putin sa mai vezi cum se comporta apoi decide, frica nu trebuie sa iti fie ca durerea nu este mare si apoi o sa iti placa.
mai vorbim ok.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adelina actul sexual este ceva normal cand incepeti este bine sa te relacsezi si sa spui totul v-a trece si nu trebuie sa te rusinezi frica este pentru cei care nu stiu ce e bine incearca sa incizi ochi sa te relacsezi si sa spui Nu o sa ma doara am 28 de ani si sunt doctor in bucuresti esti draguta si e pacat te rog ai incredere in tine

| Blanketation a răspuns:

Nau ca nu stiu! Nu mi s-a intamplat niciodata asa ceva. confused

| andreeadenisailie a răspuns:

Fa dragoste cu el daca asa simti pentru ca odata si odata tot o s-o faci, spune-i sa te ia usor!