| manumescbosssdeboss a întrebat:

Ma simt foarte singură în ultimul timp. Nu prea ies, stau toată ziua în casa si ma consolez cu poze bune postate pe rețelele de social media, numărând likeuri.
M-am săturat sa stau izolată de lume. Ai mei nu ma lasă sa ies nicăieri. Zic ca doar asa ajungi cineva in viața, nu stând pe afară si pierzând timpul cu lumea. Simt cum nu mai rezist, e o vară de tot rahat-ul. Ce sfat îmi dati în toată povestea asta?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

E o mare prostie ce zic ai tăi, în foooarte multe situații te descurci mai bine cu o comunicare eficientă pe care stând între oameni o dezvolți. da, e important și să studiezi, dar nu 24/24... Nu știu ce să-ți zic să faci, părinții de genu sunt foarte dificili

6 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Există telefonul copilului, sună spune problema cu care te confrunți.
Există site-ul oficial de la Protecția copilului din orașul tău. Caută acel site, ia numărul de telefon și sună, scrie.
Ce fac părinții tăi, poate fi caz penal, deoarece refuzul de a te lăsa liberă, se cheamă sechestrare.
Dacă aveai sub 15 ani, mă abțineam de la orice comentariu.
Dar, la 17 ani, deja e sechestrare. Pentru că, nu ai doar 17 ani, mai ai și niște luni, aproape de 18 ani.
Repet, mergi pe căile legale și apelează la autoritățile competente!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă stai cumva la parter, să sari pe fereastră și așa cum ar face o pisică, să nu te mai
întorci. Vara e minunată.

| Sofer a răspuns:

Ar trebuii sa te lase sa ieși ca totuși e vara cald. Nu sa stai închisa în casa ca înebunești. Ce vârstă ai?

| Adrian5575 a răspuns:

Nu cred ca o sa ajungi cineva in viata daca stai toata viata in casa si dai like-uri. Ei nu s-au gandit niciodata la asta?

| Felissa13Eden a răspuns:

Am stat si eu 4 veri din liceu acasa, e groaznic, stiu.Gaseste-tinun hobby happy