| omulpaiangan a întrebat:

Ma tot contrazic cu un vecin. El zice ca se poate instala pe windows phone sistemul de operare android. Eu stiu ca se poate instala decat tema, dar nu si sistemul de operare. Nu e asa ca am dreptate?straight face

1 răspuns:
| cristimihailov a răspuns:

Depinde de telefon. E ca windows-ul, poti sa il instalezi pe calculatoare care au o cerinta minima.

Cam la fel este si acolo. Este inca destul de gri zona. Teoretic tu cam ai dreptate, s-ar putea. Practic, cam el are dreptate, ca e greu sa gasesti o configuratie pentru respectivul telefon.

Poti cel mult sa folosesti un telefon care exista in piata cu ambele sisteme de operare.