| anonim_4396 a întrebat:

Ma uitam in oglinda si am inceput sa-mi storc toti cosi de pe frunte[vreo 5] pana a iesit din ele sange. Acum m-am uitat in oglinda si sunt plina de cosi de sange deci se vede parca te-ai zgariat si ti-a dat sangele. Deci ce imi recomandati ca sa imi treaca cosii astia cu sange?

Răspuns Câştigător
| Nicoleta a răspuns:

Acum pielea ta e foarte iritata. Da-te cu spirt si nu mai fa nicioadata prostia care ai facut-o azihee hee.
Tenu lisi va reveni pe parcurs.Nu te astepta sa iti dispara peste noapte ca nu se va intampla.
Nu iti mai sparge chiar fiecare cos, decat atunci ca e copt, cand doar apesi putin si iese tot. Daca mai faci asa ca astazi, o sa ramai cu semne pe viata.
Asa faceam si eu, si am cateva semne.
Da-te cu spirt si lasa-le asa, ca sa nu se infecteze.
Curata-ti fata in fiecare zi si lasa tenul sa respire.
Succes!

9 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

În primul rând nu îi stoarce. Dă-te cu cremă de gălbenele, oricum nu ai ce face. Îţi trec în timp. Baftă!

| Nicoleta a răspuns:

PS: crema de galbenele sau de musetel e un foarte bun cicatrizant. O gasesti la plafar sau in diferite magazine. Costa pana in 4 lei.
Daca ai alloe vera, te poti da cu ea pe fata.

| ladygaga a răspuns:

In primul rand nu se spune cosi, ci cosuri.
In al doilea rand ai facut foarte prost ca le-ai stors. Cosurile nu trebuie stoare, pentru ca se infecteaza mai rau.
Poti inerca cu crema de galbenele, sau daca ai mai multe cosuri cumpara zineryt.

| T30D0RA a răspuns:

Cosi auzi! laughing
Nu trebuia sa le storci, mai rau le faci!

| T30D0RA a răspuns:

Sa nu cumva sa te dai cu spirt!

| Gigiku a răspuns:

Spala-te pe fata cu sapun regulat. In perioada asta, de 3-4 ori pe zi. O sa iti treaca repede, daca nu ai un ten sensibil.

| anonima_4990 a răspuns:

Da'te cu crema de raslaughing
le usuca

cosilaughing))?
nu cosuri?laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu prea ai ce face. Trebuie sa astepti o zi sau doua si se duce singura acea coaja cand te speli pe fata. Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ladygaga razi de ea ca zice cosi dar tu "n primul rand nu se spune cosi, ci cosuri.

In al doilea rand ai facut foarte prost ca le-ai stors. Cosurile nu trebuie STOARE, pentru ca se infecteaza mai rau." pffff ce lume