| anonim_4396 a întrebat:

Mai credeti in dragoste? sau in relatia de "cuplu"? Pareri PRO/CONTRA.

6 răspunsuri:
| Mαdαliηα a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, poate doar acel sentiment de atasare, dar dragoste cred ca nu mai exista de mult, sau ma rog... daca iubesti tu nu iubeste acea persoana sau daca iubeste ea nu iubesti tu, Sau ma rog " ne iubim " reciproc si nu suntem in stare sa luptam pentru iubirea noasta, mdeh mai bine tac, inchei aici ca doare...

| pisikutzza22 a răspuns:

Eu cu sotul meu suntem impreuna de 4 ani si ne iubim ca la inceput...eu una da cred in dragoste si in suflete pereche desi cand l-am cunoscut imi pierdusem orice speranta ca mai exista barbati de calitate

| JSmith a răspuns (pentru pisikutzza22):

Felicitari atunci! happy eu sunt din constanta si fetele de p-aici iti cam dau de gandit, acum am 22 de ani si am realizat dupa relatiile care le-am avut ca le pot gasi la toate acelasi lucru in comun, ca sunt niste cu.e

sau poate ca am ales eu un doar un anumit gen de fete? sau ghinion?

| alin23mester a răspuns:

Ii doar pretext pentru un roman; ai bani, poti sa iti alegi partenerul; nu ai, tu esti cel ales de restul! cei pe care ii placi plac pe altii mai bine pozitionati decat tine; iar cei ce te plac nu te intereseaza...
poate par acru, sau rau, sau prost... daca imi amintesc, o sa iti dau un alt raspuns la intrebare, dupa ce o sa intalnesc o femeie care sa ma faca fericit, genul ala de fericire despre care scrie in carti sau vezi in filme; pana atunci, asta ii parerea mea sincera sad
NB!

| JSmith a răspuns (pentru alin23mester):

Si eu sunt de aceiasi parere deci nu esti singurul laughing pe mine o singura fata a reusit sa ma faca fericit, si nu a fost ea "prima iubire" a fost cam a 3-a fata cu care am avut o relatie si a reusit sa ma faca fericit cu adevarat, dupa ce m-am despartit de ea asta acum 2 ani, nu mai cred "iubire" "cuplu" si asa mai departe... dupa ea am mai avut niste tentative de a cauta acea fericire din partea altor fete dar nu mai e la fel... incep sa cred ca nu exista!

| alin23mester a răspuns (pentru JSmith):

Exact la fel: am avut o fata cu care totu parea perfect; poate daca ne-am fi intalnit alta data, in alt loc; cam de un an nu am mai fost cu nimeni, sentimental (fizic nah, nu se pune) si incep sa cred ca iubirea adevarata nu mai exista, poate pentru mine, sau ma rog, pentru noi; sper sa nu fie adevarat si sper ca intr-o zi sa imi intalnesc perechea; da' acum cu transportul facil si cu norocul meu, ii la celalalt capat al lumii!
inca o data iti zic, noapte buna! happy si sper si pentru tine acelasi lucru, sa iti intalnesti fericirea candva happy
Salutari din Franta!