| anedreaeaaa a întrebat:

Mai demult am citit o carte, dar nu mai stiu cum se numeste.

Era vorba despre un copil. Intr-o zi cand avea 8 ani sau cati o avea vine tatal lui pe care nu-l mai vazuse vrodata. Aceasta discuta cu maica-sa ca de ce nu l-a dat ca cineva l-a lasat in fata portii lor, dar aceasta spune ca s-a atasat de el si nu poate sa il dea. Dar dupa un timp, fara acordul ei barbatul il vinde... Acesta trece prin multe aventuri. Se blocheaza in mina, si cu ajutorul lui toti ceilalti scapa. El vroia sa ajunga inapoi acasa la parintii lui, chiar daca stia ca e adoptat o iubea...pe drum intalneste un baiat si impreuna dau spectacole ca sa obtina bani sa ii cumepere mamei lui o vaca, cand ajunge la ea.
Intr-un final ajunge acasa la mama lui. Acolo afla ca tatalui ii parea rau ca l-a vandut si a murit, dupa ce a plecat in cautarea lui...

Nu stiu daca se intelege ceva, nu ma prea pricep la explicat...Cum se numea cartea?

Răspuns Câştigător
| KilluaZoldyck a răspuns:

Am citit o carte asemanatoare acum vreo 5-6 ani si in masura de 70% cred ca este "Singur pe lume"