| PumpkinDoll a întrebat:

Mai e cineva pe aici care nu are pic de creativitate/imaginatie? Persoane care doar admira rezultatul creativitatii altora? Imi place sa desenez, dar desenele mele sunt vazute bine doar de persoanele care nu stiu ce e bun/estetic in adevaratul sens al cuvantului.Desene laudabile doar daca autorul ar fi un copil de 9 ani.Si in clasele primare cand ni se dadeau cuvinte sa facem compuneri,eu ramaneam la final cu foaia goala, pentru ca nu-mi venea nimic decent in cap(nici macar ceva penibil, sa pun pe foaie). Toti ne pricepem la ceva cica.In afara de talentul de a sterge praful si a da cu aspiratorul nu cred ca am altceva special.Si chestiile "basic" pe care e in stare sa le faca orice idiot.

Răspuns Apreciat de Editori
| Nemessys a răspuns:

,,Orice om este un geniu, insa daca judeci un peste dupa abilitatea lui de a se urca intr-un copac, acesta va crede toata viata lui ca este prost"
Daca nu esti bun pe partea asta de uman, ce zici de real? Iti place matematica? rolling on the floor
Nici eu nu prea am creativitate / imaginatie. Mai mult sunt bun pe partea de a dezvolta ceva, insa a crea de la 0, nu. daca vine cineva cu o idee sau o creatie, sunt bun sa ii adaug cateva plusuri.
Iti sugerez sa incerci desenatul pe PC, cum ar fi in photoshop. Sunt o groaza de unelte care fac ca desenul sa fie mai easy de (re)facut.
Daca nu ti-ai gasit talentul sau un domeniu pe care sa-l domini, nu-i bye, sunt cu sutele, deci doar incearca cat mai multe pana il gasesti pe cel potrivit.

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu cred ca inca nu ti-ai descoperit talentul

| DorelExpertu a răspuns:

Esti casnica...
Hmm, si din asta poti face un talent, din sters prafu, dat cu aspiratorul, trebu doar sa vrei.

| gothicbat a răspuns:

Da, mă regăsesc într-o oarecare măsură în ce ai spus tu.
Iubesc enorm arta de orice fel, dar, din nefericire, eu sunt un antitalent înnăscut laughing

Sunt de acord că orice om e bun la ceva și că fiecare are un talent descoperit sau nedescoperit (încă).
Ai timp pe parcursul vieții să ți-l descoperi și, dacă îl descoperi, să nu-l lași să moară, să-l cultivi pe cât posibil.