| littleladybug a întrebat:

Mai e putin si incepe scoala. trec clasa a12a si as vrea sa incep meditatiile la mate. cum pot sa-i spun unui profesor din scoala (nu am ore cu el) ca vreau sa merg la meditatii la el?

2 răspunsuri:
| pietrean a răspuns:

Foarte simplu,ca toti dau sigur meditatii:ori faci rost de numarul de telefon(ceea ce este mai dificil) si sa-l sune parintii, ori, afli adresa si sa mearga ai tai la usa lui, spunandu-i dorinta ta.
Dar cel mai bine, ar fi sa astepti sa inceapa scoala, pui parintii sa-l astepte la sfarsitul orelor si sa-l abordeze cu o intrebare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu ai ore cu el, e simplu. Mergi si ii spui ca tu consideri ca el este bun pentru tine si il intrebi daca mai are locuri si te accepta. Succes!