| M3ntosana a întrebat:

Mai stiti ca era Fox Kids inainte, acum e Disney Channel. Ce ma mai uitam cand eram mai "mica" laughing. Erau desene mai misto decat acu', dar in fine, mai tineti minte de:"Viata cu Louie", "Copiii din camera 402","Cei cu Andy" mai era "Spioanele"laughinglaughing ce imi placealove strucklaughing. Va mai aduce-ti aminte si alte desene de pe Fox Kids?big grinlaughingContinuati voi.

De pe Cartoon Network, nici nu mai ziclaughing ca le stiu pe toate, dar cel mai original care il stie si mama ii :"Tom si Jerry"laughing. Sunt comice si nu e cu sange sau mai stiu eu alte chestii care iar afecta pe copii mici big grin.Mai e Scooby Doo happy, Fetitele Paorpaf si continuati voi...big grin

41 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Cum sa uit? Le adoram. Abia asteptam Viata cu Louie sau Copiii de la 402. Printesa Sissi iar imi placea mult. Imi aduc aminte si de vremea in care urmaream cu sufletul la gura Yu - Gi - Oh, Yu Yu Hakusho, Ynuyasha, Beyblade, Dragonball Z, etc. Erau vremuri frumoase.

| Silvia a răspuns:

Acesta a fost dintotdeauna postul meu preferat de desene animate şi este şi acum.Parcă s-a schimbat după minelaughing. Cât am fost mică au fost desene animate, acum când am crescut sunt serialebig grin.
Şi mie îmi plăceau şi-mi plac mult desenele astea, şi acum le urmăresc din când în când pe Youtube.Mai era Prinţesa Sissi, Prinţesa Tenko, un desen cu un băiat şi bunicul lui care călătoareau într-o locomotivă, Denis pericol public, Galactic Footbal, Witch...Preferatele mele sunt Copiii de la 402 şi Viaţa cu Louie.happy
Şi de pe Cartoon Network erau Familia Flinstone, Casa Foster, Gemenii Cramp, Johnny Test, Tabăra lui Lazlo...

| Tourniquet a răspuns:

Salutt. Mie imi placeau multe desene. De pe FoxKids eram moarta dupa Copii de la Casa 402, dupa C. N eram moarta de Bugs Bunny (Bax Fani, cum ziceam eu laughing ).
Acum desenele care sunt nu mai sunt la fel. Sunt pline de violenta sad.
Pa`pa kiss

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Spioanele era penibil. Copiii de la camera 402 era cam tras de păr.
Viţa cu Louie în schimb e un desen animat foarte bun, mai ales că este inspirat din realitate (Louie Anderson chiar există în realitate şi este actor şi tatăl său chiar a luptat în război).
De la FK preferam Spiderman, jumătatea a doua a calupului de episoade pentru că atunci când a apărut Fox Kids deja aveam 11-12 ani şi preferam desene animate cu chestii mai complicate "recombinatorul neogenetic", "materiale radioactive",... în fine... ceva care să-mi pună cât de cât mintea la contribuţie.
Oricum, de departe cele mai bune desene animate de la Cartoon Network şi FK au fost: X-men, Spiderman, Tom şi Jerry, The "Why" family (Familia "De ce?"), Ed, Edd 'n Eddy, Dexter's Laboratory şi Life with Louie.

| traficanta a răspuns:

Ce vreeeeemuri. ce ne mai jucam cu fetele in fata blocului de-a spioanelelaughing Tom siJerry e de candd.si tot original a ramashappy mi se pare ca tom si jerry e pentru orice varstalaughing) si la fetitele powerpuff ma uitam, era laboratoul lui dexter... ce draguttbig grin ce vreemuri tataarolling on the floor)

| Marii a răspuns:

Mica sirena, printesa sissi, tom si jerry. cate mai erau.laughing Acum s-au prostit si astia, fac numai desene cu roboti si violenta, unde mai e farmecul lor?

| Didw a răspuns:

Buna
De fapt s-a schimbat cam mult. Mai intai a fost Fox Kids->Jetix->Disney Channel. Acum, pe Disney mie nu imi place, deoarece da niste desene de copii cam mici: "Mickey Mouse".
Da, si mie imi place Fox Kids. Apropo, Spioanele sunt pe Disney de la 23: 30 cam asa. Este tarziu, totusi. Eu ma mai uit din cand in cand. Nu mai e ca inainte :]
Bye, bye :*

| Didw a răspuns:

Eu mi le amintesc pe:
Spiderman
Copiii de la 402
Diabolik
Viaţa cu Louie
Dosarele Secrete ale Câinilor Detectivi
Câine Rău
Robogândăcelul
Dennis pericol public
Regele Shaman
Sonic X
Ce-i cu Andy?
Spioanele

Pif. mi-e dor de vremurile alea. Stiu ca eram in clasele 1-4. si, mereu cand vedeam de la scoala HOP. in fata Tv'ului. Stiu ca seara era Naruto. stateam mereu si ma uitam la el pana ma lua mama la culcarelaughing.
Pa, pa!

| Shift a răspuns:

Off...Fox kids. Adoram programul ala. laughing
Stateam toata ziua cu ochii'n Tv.

Eu atatea desene imi mai aduc aminte [nu stiu care era pe Jetix si care pe C. N. ]: Viata cu Louie
Copii din camera 402
Ce-i cu Andy?
Spioanele
Spiderman
Dosarele Secrete ale cainilor detectivi
Caine rau
Sonic X
Cei Patru Fantastici
WITCH
Bobby's World
Tom si Jerry
Scooby Doo
Fetitele Power-puff
Dexter's laboratory
Cow & chicken
ed, edd and eddy
zambetul lui Sharon
Bugs Bunny
Johnny Bravo
Donald
Popeye
Mikey Mouse

Si multe altele...Chiar imi pare rau ca nu mai sunt. Doamne. Acum tot ce vezi : Hannah Montanna [nu stiu daca asa se scrie si nici nu'mi pasatongue ] si mai stiu eu...cu batai, violente. chatterbox Unde au disparut adevaratele desene ale copilariei? Acelea care faceau ca fantasticul sa devina realitate, cu animale vorbitoare si toate cele?sad

| Alex_7297 a răspuns:

"Vine viitorul" şi "trece trecutul". Păcat că toate se duc, dar nu mai vin altele/alţii în locul lor...De la desene, care nu mai sunt difuzate decât dacă au monştrii, sânge, bătăi, până la muzică. Ăia sunt în ultimul turneu, ceilalţi la fel, x e la ultimul concert...

| Anda_5509 a răspuns:

Adoram pur si simplu Viata cu Louie,(Louieee, ia-ti familia si fa 3 ture, Heiiiii Luuu, cap de patlagica)laughing))

Si copiii de la 402...frumoase erau desenele inainte, tin minte ca stateam afara cu toti copiii, si cand incepeau desenele ne duceam toti in casa.

Tin minte si de desenul ala Inspector Gaddget, sau Denis pericol public, Familia Addams, X-MAN

De pe C. N tin minte mai vechi: Caine rau, Familia Flinstone, Laboratorul lui Dexter, Bugs Bunny, Ed, Edd si Eddy, Tutenshtein, Gemenii Cramp...

Era frumos cand eram mai mica, chiar mi e dor de vremurile alea, si de desenele de pe atunci...acum.numai desenee despre roboti, sau pentru copii de 5 ani, gen; Oraselul LENes:-&.

| Primo a răspuns:

Intradevar e trist ca s-a schimbat Fox Kids atit de mult a simai era Printesa Sisi, Robo Gindacelul.si multe altele pe care as vrea sa le vad din nou pentru ca au fost cele mai tari desenehappy

| m0nica a răspuns:

Pai le-ai cam enumerat pe toate :d
oricum...
eram si sunt innebunita dupa desenele alea love struck

| Îți dăăă ariiiipi! a răspuns:

Lumea lui Bobby, Profesor Gadget, Printesa Sisi [cat imi placea cand eram mai "mica" day dreaming], Denis pericol public, Witch, Familia Adams, Tutenstein, Familia tofu... etc ce au mai zis si ceilalti day dreaming alea da desene! straight face nu ca tampeniile de pe disney chanell straight face alea de pe fox kids si jetix erau pentru toata lumea nu numai pentru pitici [Mickey mouse] sau chestii mici de 5 ani [Hannah montana -> nu ca nu m-am uitat xD] sau tampenii care nici macar nu sunt DESENE!

| GulubuntzBudulush a răspuns (pentru Îți dăăă ariiiipi!):

Sa stii ca alea nu sunt pentru copii mici. sunt 15+. numai Mickey e de copii mici.

| Emmy_4970 a răspuns:

Eu eram ff mica cand era fox kids dar pe jetix ma uitam imi placeau la nebunie ce ai enumerat tu si de pe cartoonnetwork dar acum de pe disney ma uit cam la tot in afara de disney junior pe cartoonnetwork acum sunt niste porcarii cuum ar fi fin si jake, generator rex sut nasoale

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa te mai uiti in continuare la ele pe siteul : peteava.ro gasesti si eu ma uit acolo la winx Cei cu Andy Spioanele papa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ed. edd si eddy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand erau desenele pe foxkids toata ziua eram in fata televizorului imi placeau foarte mult mai als X-man si diabolic de asemenea si celelalte ...continuati ca cea fost pe foxkids e foarte tare...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie imi placea Fox Kidss'; x!
Cel mai mult imi place Wunschpunsch :X!
Am gasit pe youtube... da e in germana X(!
http://www.youtube.com/watch?v=pxVwLbkFsXs
Imi mai placea... Ce. i cu Andy; x!, Tutenstine; x! Sonic X; x!, Spioanele, Cei 4 fantastici si FAMILIA Addams; x!

De pe C. N. nu prea imi mai plac.ptr ca le tot repeta 8-|!
Nashpa...am ajuns sa le invat pederost :))=))!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Shi mie imi placea Fox Kidss' ;x!
Cel mai mult imi plashe Wunschpunsch :X!
Am gasit pe youtube...da e in germana X(!
http://www.youtube.com/watch?v=pxVwLbkFsXs
Imi mai placea...Ce.i cu Andy ;x!,Tutenstine ;x!Sonic X ;x!,Spioanele , Cei 4 fantastici si FAMILIA Addams ;x!

De pe C.N. nu prea imi mai plac.ptr ca le tot repeta 8-|!
Nashpa...am ajuns sa le invatz pederost :))=))!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

We salut si mie imi placeau desene animate dar e vremea sa va maturizati ca si mine si sa va uitati si la alceva ca de exemplu la filme de actiune si filme de groaza sau la telenovele bay bay

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma scuzati dar imi puteti va rog frumos spune de unde sa le downloadez in calculator. Skypul meu e artiee5 sau raspundeti-mi aici, please!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca stau eu sa ma gandesc( nu le sstiu chiar pe toate eram mica cand ma uitam)...printesa sisi, printesa tenko(tipa cu magia), pisoiu eek(ala mov), viata cu louie, the tick(tipu mare i albastru), familia de ce?, soricelu de preerie, marcelino pn y vino, spioanele, spiaiderman(nu stiu cum se scrie), cei 4 fantastici, witch, dosarele secrete ale cainilor detectivi, wunschpunsch, caine rau, denis pericol public, heachcliff, peter pan, pinochio, copiii de la 402, soni x, miss malard(rata detectiv), scooby doo, ce-i cu andy?, lumea lui bobby, robogandacelul, inspector gaget, regele shaman, b. a. d, jimi button(este baietul care aplecat in excursie pe mare pe o locomotiva). mai e ra unu despre egipt, diabolik

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar ca veni vorba de disnei chanel voi stiti cum ii cheama pe Zeke si Lhuter?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Curaj caine fricos parca erau tare oricumstraight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreu sa vad sack si cody si sirenele noylaughing. x cool

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vgfgf

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Printesa Sissie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimeni nu o sa inlocuiasca vreodata Fox Kids. A fost un super canal si acolo puteai spune ca vizionezi desene. Disney`ul are numai Haniii Montanii si seriale gen ea. Daca si Fox Kids continea desene cu violentza atunci eu sunt papaoh go on

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu siguranta erau cele mai frumoase mai tari ca astea din ziua de aziwinking