| Meap a întrebat:

Maine trebuie sa-mi fac lista pentru admitere la liceu.
Si trebuie sa-mi pun vreo 3 licee pe acolo.
Eu prima oara m-am gandit la filologie - engleza pentru ca imi place si cred ca mi se potriveste cel mai bine.
Am media de intrare 8, 52.Am sanse sa intru, avand in vedere ca anul trecut ultima medie a fost 7.40?
Eu cred ca da...dar vreau sa stiu si parerea voastra. happy

6 răspunsuri:
| ammy12 a răspuns:

Dupa parerea mea este destul de ok. Depinde de fiecare liceu in parte.Sunt licee unde se intra si cu medii mai mari.Dar ai putea facea o chesti pui prima optiune filologie-engleza si a doua filologie-franceza, si dupa te muti. Adica asta e parerea meathinking

| 8mariastar a răspuns:

Da ai putea sa inti 100%
dac ai nevoie sa alegi licee spune-mi din ce oras esti si te ajut eu

| Erica33 a răspuns:

Ai mare grija ce pui si sora mea a pus 2 variante si sa ras de alti ca au pus 11
si a mai intrat la o scoala de **** si a platit sa intre acolo

| enzodemes a răspuns:

Să nu alegi profilul mate-info că o să îți fie destul de greu la bac, o să te plictisească.

| Meap explică (pentru enzodemes):

Cu siguranta n-am sa-l aleghee hee.