| Jdjsnshxjxjshdhx a întrebat:

Mananc de o luna numai salate, brânza, oua fierte si pepene. Nu am slăbit deloc. Mananc la aceleași ore. Mananc de 3 ori pe zi, ce a fost in plus au fost câteva mere in luna asta. Numai apa
Cu lămâie am baut. Mișcare fac. Unde greșesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu greșești, dar poți să îmbunătățești ceea ce faci.
Nu mânca după ora 6 seara.
Sare nu, sau infim.
Brânza conține mult unt în ea, este energetic, caloric tare.
Astfel, o feliuță de brânză nu mai mult
Pepenele are mult zahăr în el, calorii multe. O felie de penene de 200 gr nu mai mult.
Pe salată ulei de in, maximum 50 ml pe zi, atât cât să ungă salata să alunece pe gât.
Lămâia nu slăbește, acesta este mit. Prea mult acid chinuie rinichii. Deci lămâie, dar cu moderație.
Fără mișcare nu slăbești, sau slăbești greu.
Apă. Cu o jumătate de oră înainte de masă.
Apoi doar la o oră după masă.
Câtă apă?
Să colectezi urina în ceva de sticlă să îi vezi culoarea.
Așa zice un șofer de la TIR.
Urina trebuie să fie incoloră, sai slab colorată, și inodoră, fără miros, atât de multă apă trebuie să bei.
Cum? Treptat.
Merele dimineața la mic dejun.
Astfel mai rămân doar 2 mese.

| Egg23120 a răspuns:

Ce fel de miscare? daca faci doar un gen de exercitiu nu o sa mearga