| stangaionut a întrebat:

Manele sau Justin Bieber? eu prefer manelele pentru ca:
1. nu suport justin bieber
2. e muzica romaneasca

voi ce alegeti? motivat iraspunsul

10 răspunsuri:
| ascovit a răspuns:

Justin Bieber, de ce?
Nu stiuthinking, canta destul de binisor...
Ma scuzi, manelele muzica romaneasca? Tu stii cat de multe ritmuri au furat de la trupele de demult? Si mai ales cate versuri?

| MâţaD a răspuns:

Il prefer pe Justin Beiber.Nu sunt fan, chiar deloc, insa macar canta pop...detest manelele.Gusturile nu se discuta!

| AloneQsFini a răspuns:

Deşi nu sunt fanul lui, il aleg le JB.
Maneaua nu se poate incadra intr-un gen.
E pur si simplu, masacru sonor plin de lalaieli.

| Pavel5479 a răspuns:

***

| BlackTiger a răspuns:

Eu aleg Justin Bieber fiindca muzica lui e mult mai frumoasa decat manelele si in plus manelistii is doar niste oamenii care se prostesc cu muzica.Manelele nu sunt muzica.Ei in melodii doar tipa si se dau mari.Il aleg pe Justin Bieber pentru ca genul lui de muzica e mult mai frumos.Deci jos cu manelele!

| MatsuKeruGirl a răspuns:

Chiar daca nu imi place Justin Bieber o sa-l aleg pe el pentru ca muzica lui e multa mai buna decat prostiile alea de manele, isi bat joc de muzica, mai ales cand vad cum canta la taraf tv mi se face rau, de la vocea lor, versurile si tarfele alea care danseaza. gusturile nu se discuta!

| ellizza a răspuns:

Justin Bieber. Genul de muzica pe care il canta este mult mai frumos si original. Manelele nici macar nu sunt melodii originale, sunt copiate dupa cele arabesti, egiptene, indiene...In versurile manelelor auzi numai cuvintele,, bani, femei, putere, smecheri," sau fraze de genul,, eu sunt cel mai tare". Peste toate astea, uneori manelistii folosesc si cuvinte vulgare in melodiile lor.
Se spune ca muzica poate influenta un om, il poate schimba. Manelele credeti ca poate influenta un om sa se schimbe? Il poate ajuta sa evolueze? Eu nu cred.

| stangaionut explică:

Mda vad ca biberon ii idolu copiilor

| Bia_8296 a răspuns:

Eu il aleg pe Chriss (JustUs) =]]]

| bybu_6024 a răspuns:

mo_2762 explică:
Mda vad ca biberon ii idolu copiilor
in primul rand manelele sunt cele mai proste ''melodii'' justin e original.si ce e cu vaza biberon? ai grija cum vb...la manele auzi numa femei, bani, smecheri cui ii plac manelelelaughing