| Biiiancaaa a întrebat:

Marti, doamna diriginta ne-a anuntat ca la ora de dirigentie care va avea loc astazi, ni se va alatura doamna psiholog a liceului. Aceasta ne-a spus ca temele despre care se va vorbi sunt in principiu cele legate de colectiv s.a.m.d (noi fiind clasa a9a). E, si ne-a adresat o intrebare la care vom fi nevoiti sa raspunde azi...aceea este "Cu ce veniti voi aici, in aceasta clasa si ce ati vrea sa schimbati?" Cu ce vin eu? Eu vin cu sperante si cu vise m dar nu stiu cum sa ma pronunt, in asa fel incat sa nu ii deranjeze raspunsul meu pe ceilalti, pentru ca desi sunt o fire calma, ei m-au catalogat altfel si sunt cateva persoane care nu ma inghit, din motive personale, ba din cauza unor baieti, ba din cauza ca sunt mereu pregatita si ca am note mari si cica as fi "tocilara" (sa se mai uite si prin dex) mmda...si deci in concluzie as avea nevoie de putin ajutor si putina inspiratie.
Funda happy :*.

Răspuns Câştigător
| positivity a răspuns:

Eu aş spune, să le spui tuturor verde-n față răspunsul tău. Până la urmă, acesta este adevărul.
Ai intrat la un liceu, şi ai vise, ce speri că odată şi odată se vor îndeplini.
Nu ar trebui să-ţi pese de părerea unor idioți.

2 răspunsuri:
| MasterOfDisaster a răspuns:

De acord cu positivity.
La intrebarea asta pusa de psiholog tu trebuie sa raspunzi ce simti.
Ceilalti colegi vor gasi oricum motive pentru care sa nu te placa, indiferent de cate ori ti-ai reformula tu raspunsurile. Nu poti sa multumesti pe toata lumea.
Spune ce vrei, si gata. E cel mai simplu.

| biancabia978 a răspuns:

Dupa parerea mea poti spune ca vi cu sperante si vise si alte chesti. Si ce ai vrea sa schimbi? Sa fie o educatie mai buna, ca toti sa fie egali si copiii sa fie mai politicosi si sa nu jigneasca, sa fie mai aspru pedepsiti pentru ce fac. Din punctul meu de vedere acei colegi de-ai tai sunt invidiosi pe tine. Invidia... big grin