| Monyyyyy a întrebat:

Masterul se face la zi? Sunt și cursuri de după masa dacă lucrezi?

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

La master sunt mult mai puține ore și puse de regulă în weekend întocmai pentru cei care vor să se angajeze

| Donsavas a răspuns:

Te interesezi la facultatea unde ai terminat.

| Furnicuta000 a răspuns:

Depinde de facultate. Sunt facultati unde anii de licenta sunt usori si masterul greu si facultati unde este invers.
La facultatea mea masterul e usor si profii stiu ca majoritatea lucreaza de asta sunt cursuri seara de la 5 pana la 8 parca sau chiar si mai devreme incep daca sunt si zile libere, dar nu e obligatoriu sa mergi, daca ai laboratoare sau seminarii unde nu ai voie sa lipsesti va puteti intelege cu profii sa veniti intr-o sambata o data sau de 2 ori pe luna sa le recuperati.
La alte facultati am auzit ca e foarte strict, e prezenta obligatorie si examenele sunt grele. Deci inteteseaza-te inainte.

| Monyyyyy explică (pentru Furnicuta000):

Ma gândeam cum e la Politehnica

| Furnicuta000 a răspuns (pentru Monyyyyy):

Pai asa e. Eu am fost la Poli.